Wpis z mikrobloga

Mirki, jestem na etapie wyboru okien do nowego domu, producenta już wybrałem (mkokno) to teraz mam dylemat z kolorem, podoba mi się złoty dąb albo winchester i mam obawy związane z nagrzewaniem i następnie odksztalcaniem ram w oknach z okleinami. Główne okna mam od południa i do tego mieszkam na wzgórzu przez co w lecie grzeje tam od rana do wieczora. I teraz pytanie do znawców - lepiej wziąć białe (średnio mi się podobają) i mieć spokój czy brać takie jak mi się podobają, czyli w kolorze. Rozmawiałem ze znajomymi i twierdzą, że najbezpieczniej białe, ale oni mają akurat ciemne i trochę im się odkształciły, ja zaś chce trochę jaśniejsze kolory i nie wiem jak z tym w końcu jest. Dzięki za odpowiedzi.

#pytaniedoeksperta #pytanie #okna #budujzwykopem #budownictwo #budowadomu
  • 3
  • Odpowiedz
@ziombal_trzy: biały to kolor uniwersalny - pasuje prawie do wszystkiego. Ważne żeby okna miały miały stalowe wzmocnienia - wtedy ryzyko odkształceń spada oraz są bardziej sztywne. Jeśli białe to tylko z gwarancją bieli (swojego czasu taką gwarancję dawał Schuco)
  • Odpowiedz
Jeśli wybierzesz okna w kolorze złoty dąb lub winchester nie będziesz miał problemu z odkształceniami. Takie problemy pojawiają się przy ciemnych kolorach (orzech, antracyt, czarny itp). Ważne, żeby zachowali luzy montażowe około 1,5-2cm na stronę.
Taka mała rada dla Ciebie, przed podpisaniem uwagi z jakimkolwiek sprzedawcą okien poproś go o przedstawienie warunków gwarancji. Zawsze w tym dokumencie jest najwięcej ukrytych haczyków.
  • Odpowiedz