Wpis z mikrobloga

Zakupiłem nowe GPU, konkretnie RTX 4070 Super, po odinstalowaniu sterowników starego gpu (Radeon RX 480 8 GB) i podmianie na nowe GPU, mam czarny ekran, nawet bios nie startuje, próbowałem już wszystkiego odpinanie podzespołów, reset CMOS. Obecnie powróciłem jakoś na starą kartę, aktualizuje teraz bios płyty głównej, nie wiem czy to pomoże. Co może być nie tak? PSU ma mniejszą moc od rekomendowanej dla karty ale chyba bios powinien się chociaż odpalić?

Mój spec:
CPU: Ryzeny 3600
PSU: Corsairs RMX550
Mobo: Msi Mortar MAX B450M

#pcmasterrace #nvidia #amd #gpu #pc
  • 11
  • Odpowiedz
@Tomz to, że karta nie startuje przez biosa występuje bardzo bardzo rzadko(spotkałem się z takim przypadkiem na 2 płytach na ponad 200, które sprawdzałem).
Wygląda na to, że masz problem z samą kartą a to że zasilacz nie spełnia minimalnych wymagań nie ma znaczenia, bo karta na starcie powinna się odpalić.
Druga sprawa - każdy zasilacz ma moc szczytową a ta jest zawsze większa niż deklaruje producent na naklejce, dlatego dolicz sobie
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@bonus: równie błachy powód, z kartą przyszedł adapter, który podłączyłem tylko do jednego złącza pcie 8pin, a powinienem oba złącza 8 pin podłaczyć, instrukcja od karty trochę wprowadza w błąd bo zabrania podłączania dwóch 8pin z jednego złącza pcie, które myślałem, że mam a miałęm chyba dwa osobne. W każdym bądź razie wszystko juz działa :D
  • Odpowiedz
@Tomz: No cóż czyli jak zwykle zawinił brak prądu, ale wykopki już piszą, żeby zwracać na gwarancje albo padła płyta główna XDD eksperci z wykopu trzymają poziom
  • Odpowiedz