Wpis z mikrobloga

Czemu ja się nie urodziłem w jakimś normalnym kraju, tylko w tej Polsce? Słucham sobie "Boże Igrzysko" Davisa. Jaka to jest depresyjna opowieść to szkoda gadać i tylko utwierdza mnie w przekonaniu że Polska nigdy do niczego nie dojdzie. A to dlatego że jestesmy tacy durni, tacy łasi na pochwały, łasi na tytuły, w ogóle nie myślimy długoterminowo. Do tego mamy się za najmądrzejszych i myśl o tym żeby się przyznać do błędu jest równie straszna co myśl o śmierci. Nosz do kuvy nędzy, żeby przez 1000 lat historii nie mieć choć jednego władcy którego można by było nazwać mężem stanu? To juz coś o nas mówi, i rokuje jak najgorzej na przyszłość. ech szkoda gadać, szkoda strzępić ryja (,)

#przemyslenia #polska
  • 13
@G06DbT: Ja patrzę na to szerzej, nie od 1989 roku ale od 966 żaden władca nie był godzien swojego urzędu. Przez 1000 lat historii nie mieliśmy żadnego męża stanu choć prawie każde państwo sąsiedzkie miało kilku. Więc coś musi być z nami nie tak, tylko co? Czy to źle pojmowany indywidualizm? Czy krótkowzroczność? Ta dziwna łatwowierność że ktoś się naszymi sprawami zajmie za nas, przez co tak łatwo nami manipulować?
@G06DbT: Żeby jakiś problem rozwiązać to najpierw trzeba ustalić jego przyczyny, a tego jeszcze nikt nie zrobił. Obecna narracja jest taka że to zawsze zaważały rzeczy od nas niezależne. No i tak, czyrak który nam wyrósł zwany Prusami, no bo jakiś debil wpuścił na te ziemie Niemców żeby się za niego bili. Potem Potop oczywiście źli Szwedzi ale to że nie było praktycznie armii więc weszli jak do siebie to wina