Wpis z mikrobloga

Wszyscy się cieszą z zachowania posady przez Bosaka, ale mnie naszła smutna refleksja.
Politycy oskarżani o kradzież milionów czy majacy na sumieni śmierć niewinnych ludzi, chodzą sobie na wolności jak gdyby nigdy nic, a jakiś poseł teraz stanie przed sądem bo zakłócił w świeckim miejscu żydowski obrządek religijny.

Mentzen śmieje się z PiS-u i PO, że bronią swoich ludzi jak niepodległości. Ale na tym polega lojalność, której zabrakło w Konfederacji. Zamiast tego woleli odwiedzić wszystkie stacje radiowe i telewizyjne, by kajać się i potępić zgaszenie świeczek. Prowodyrem takiej postawy był nie kto inny jak nieobecny wczoraj na sali Przemysław Wipler, ten sam który podczas kampanii podsunął pomysł zawalczenia o centrum, co o mały włos by się nie skończyło zatopieniem całej formacji.

Po incydencie z gaśnicą 65% obywateli stwierdziło, że Braun powinien zostać pozbawiony immunitetu a 30-35% było temu przeciwnym. To znaczy że w obronie Brauna stanęły osoby, które na Konfederację nie głosowały i przy innej narracji sondaże poszybowały by w górę.
Ale tak się jednak nie stało, bo stołek jest ważniejszy. Stołek, który prędzej czy później Konfa straci, bo upokorzona Lewica w swoim fanatyzmie zrobi wszystko by ich utopić. Jak nie polubienie jakiegoś wpisu na twitterze to nie spłukanie wody po wyjściu z sejmowego kibla, każdy powód będzie dobry by zgłosić wniosek o odwołanie Bosaka.

A co z Braunem? Jeśli straci mandat, to wraz z nim straci poparcie Konfederacja. Bo o ile jeszcze niedawno mówiono, że Braun to połowa Konfederacji, to w tym momencie jest to jej twarz, a nie Mentzen sterowany przez Wiplera, który niczym zdarta płyta powtarz w kółko „PiS PO jedno zło”.

#konfederacja #polityka
dom_perignon - Wszyscy się cieszą z zachowania posady przez Bosaka, ale mnie naszła s...

źródło: braunjj

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@dom_perignon: fajnie, ale wszystko co napisałeś opiera się o złe założenia, że Braun zrobił tylko jedną głupotę. Facet ma sporo za uszami, a PiS nie chciał za bardzo ruszyć Konfederacji i zrobić porządku z niesfornym Grzegorzem. No i ten argument, że inni kradną miliony, to Braunowi należy odpuścić „wybryki” i nadużywanie władzy. Ech ta nowa jakość w polityce. Tak na marginesie, tak czułem że nie oczekujesz dyskusji, tylko chciałeś słuchać
makaronzjajkiem - @dom_perignon: fajnie, ale wszystko co napisałeś opiera się o złe z...

źródło: CE0A186D-4A52-4948-B80F-E643695E248A

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@makaronzjajkiem: Mój wpis jest tutaj kierowany wyłącznie do sympatyków Konfederacji, a banda tuskowych trollli lubi spamić wpisy komentarzami na temat ich wojenki plemiennej z PiSem czy odwracać kota ogonem i przenosić dyskusję na inny tor. Często zwołując się przy tym do pompowania komentarzy czy innych wpisów, co jest już wkur%iające. Po nickach poznaję te osoby, więc nawet nie podejmuję dyskusji.

Czy Braun swoim zachowaniem namieszał? Tak, ale są osoby, które mają więcej na sumieniu i są nietykalne.
Czy Konfederacja dobrze postąpiła odcinając się od niego? Nie, był to błąd za który niestety zapłacą. I o tym jest mój wpis.

a PiS nie chciał za bardzo ruszyć Konfederacji i zrobić porządku z
  • Odpowiedz
  • 0
@makaronzjajkiem: Ale muszę przyznać, że jest mi trochę głupio, że skasowałem Twój wpis. To był błąd, przed Tobą dwa trolle wyskoczyły ze swoją śpiewką i już straciłem cierpliwość i zostałem wyprowadzony z równowagi.
  • Odpowiedz