Wpis z mikrobloga

@watch_nudes_: Możesz, ale mam nadzieję, że masz pojęcie, co robisz bo grzebanie w bezpiecznikach jest niebezpieczne.
Najpierw wyłącz bezpiecznik główny(powinien być w pobliżu licznika).
Sprawdź miernikiem, czy nie ma napięcia.
Jedną żyłę z kabla do zasilacza rutera przykręć do listwy tam, gdzie są przewody neutralne(według przepisów powinny być niebieskie), a drugą dokręć do dowolnego bezpiecznika razem z przewodem brązowym.
Zobacz jak to wygląda w innej rozdzielni.
Alkreni - @watchnudes: Możesz, ale mam nadzieję, że masz pojęcie, co robisz bo grzeba...

źródło: DSC_1465-768x504

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@DzonySiara @Alkreni @Alkreni @DzonySiara

dzięki. Prad wyłączę głównym bezpiecznikiem przed mieszkaniem. Oczywiście sprawdzę czy gdzieś nie ma prądu. W przedluzce nie ma bolca, jest tylko wtyczka.

Nie ma jak zrobic gniazdka i nie ma potrzeby, tam ma być ruter i tyle, w sensie zasilacz 12v kilka amper. To będzie zrobione raz i nic więcej tam nie będzie podłączane
  • Odpowiedz
@watch_nudes_: No skoro wymieniasz szynę, to będzie to najlepsze rozwiązanie, 63A to moim zdaniem wystarczający zapas przy instalacji domowej jednofazowej, ale elektrykiem nie jestem. Natomiast przewód 2.5mm2 powinien być dobry, a skoro ma na tym tylko router, to wystarczy bezpiecznik 10A, bo chyba normalnie na przewodzie 2.5 można dać 16A. Słyszałem o przeliczniku 10A na mm2 ale też i o 8A na mm2, jednak jakby nie było to przewód 2.5A wystarczy.
  • Odpowiedz
@watch_nudes_ jako, że to nie elektroda...

Jeśli nie wiesz co zrobić, weź lokalnego elektryka i niech on ci dołoży.
Wtedy jakby co, to on za to odpowiada.

Kup gniazdko na szynę DIN, wyłącznik nadprądowy jednofazowy B6, albo B10 I szynę grzebieniową jednofazową.
Elektryk to ogarnie w 10 minut. Ty masz spokój. Weź paragon.

Wszystko co jest podłączone na stałe wymaga uprawnień do grzebania. Wszystko co jest podłączone na stałe, musi być pomierzone.
  • Odpowiedz
  • 0
@dawid94_94 @Alkreni @motonita

przyszly mi rzeczy. Na zdjeciu nabazgrałem jak mam zamiar to podlaczyc, czy dobrze to jest?

Żółte oczywiście to sa dwa osobne kable, chociaz w tej wtyczce do rutera nie ma miescja na bolca.
Niebieskie chce brać z obok z lewego. tak żeby do żadnego nie było przykręconego więcej niż dwa przedowy.
kable brazowe puszcze albo pod szyna albo do okola żeby nie przeszkadzały.
Czy coś tu źle polaczylem?
watchnudes - @dawid94_94  @Alkreni  @motonita 

przyszly mi rzeczy. Na zdjeciu nabazg...

źródło: temp_file.png2184654190737437702

Pobierz
  • Odpowiedz
@watch_nudes_: Moim zdaniem powinno być tak. Jednak pamiętaj, nie jestem elektrykiem, jak masz wątpliwości, to poszukaj na necie schematów, albo poproś kogoś o pomoc. W tym ustawieniu zmieniłbym jeszcze położenie bezpieczników, by były obok siebie.
motonita - @watchnudes: Moim zdaniem powinno być tak. Jednak pamiętaj, nie jestem ele...

źródło: wykop3

Pobierz
  • Odpowiedz
@watch_nudes_: No ale "N" to neutralny czyli tzw. "zero", to powinno być podłączone z niebieskiej szyny w rozdzielnicy, tak samo jak uziomy z zielonej/ żółtozielonej. Na Twoim rysunku "zera" są połączone w szereg z bezpiecznikami, i tak samo przewody fazowe.
  • Odpowiedz