Wpis z mikrobloga

@zimno_mi:
Ja zacznę:
W gimnazjum jednemu księdzu, który w sumie na codzień był spoko, puściły nerwy przy największych urwisach klasowych. Generalnie nie dziwię się bo klasę mieli rozbijać, ale jednak zachowanie księdza na poradzenie sobie ze swoją złością było karygodne. Tego urwisa wyciągnął na środek klasy i kazał przepraszać "ja tutaj jestem kapłanem, należą mi się przeprosiny i szacunek” później zaczął wykręcać ucho i kazał przepraszać na klęczkach.

Poza tym: jak
@zimno_mi: często zadaje to pytanie znajomym i ciężko mi się przypomnieć czy ktoś kiedykolwiek podał jakiś konkretny przykład. W większości przypadków to jakieś slogany o podatkach, polityce, pedofilach, a w najlepszym wypadku jakieś historie sprzed 20 lat z podstawówki. Typu: ksiądz mnie straszył piekłem i diabłem
@JuneJohn: bo nie ma konkretnych powodów. po latach prania mózgów przez media utarło się tylko hasło "księża pedofile" i na tym ameby budują swój cały fanatyczny antyklerykalizm oraz gimboateizm
@zimno_mi: Zadajesz błędne pytanie, pytasz o KK, a potem o osobiste doświadczenia. Ciężko mieć bezpośrednie doświadczenia z organizacją. Osobiście mam problem z doktrynami kościoła, jak zmiana dekalogu poprzez usunięcie zakazu tworzenia ikon Boga, czy rozprowadzanie kłamstwa o Maryi że była całe życie dziewicą.
@xyzzy: podwazasz zalozenia wiary. Generalnie kosciol katolicki to nazwa na cala wspolnote (ksieza + wierzacy). Nie pytam sie czy za sensowne uwazasz to co jest napisane w bibli.

A ja pytam czy komus faktycznie kosciol zrobi krzywde, czy przezywa, ze 1 ksiadz z 1000000 ksiezy cos zrobil i akurat media to naglosnily.
@zimno_mi: Co? Nie to nie ja podważam założenia wiary, robi to KK. W Biblii jest właśnie odwrotnie zapisane i głównie dlatego mam z nimi problem osobiście.
@zimno_mi:
Mnie kiedyś jeden ksiądz zniechęcił do religii swoją głupotą, a tak to księża byli przeważnie spoko, a najmilej wspominam rekolekcje, które wiele mnie nauczyły o życiu. Krzywda nigdy mi się nie stała.