Wpis z mikrobloga

Zacząłem zastanawiać się nad fan tokenami. Dlaczego takie tokeny mogą być dobrym strzałem?

- mają zaufanie, bo są oficjalnie związane ze znanym klubem sportowym/reprezentacją, a nie zostały stworzone przez jakiegoś spoconego piwniczaka, co nikt go nigdy nie widział na oczy
- mają mały market cap
- rozpalają emocje hazardzistów
- nie przyprawiają głupków o ból głowy, bo działają w zasadzie jak meme coiny i nie trzeba zbyt dużo myśleć o technologii i iksach dupiksach
- można sobie oddalić wykres np. reprezentacji Hiszpanii czy Portugalii i zobaczyć korelację z poprzednimi Mistrzostwami Europy, a także Argentyny z MŚ. W czerwcu będą kolejne ME, a przypominam, ze wtedy będziemy już sporo po halvingu.
- klub może sobie postawić przed kamerą jakiegoś swojego piłkarzynę, który wyduka, żeby kupować ich tokena i mamy boom.

Czy tylko mi się wydaje, że te tokeny będą idealną pułapką na typowy narybek w nadchodzącej hossie? Gdzie jest błąd w moim rozumowaniu? Bo ten market cap jest strasznie mały. Może legitność tych tokenów wcale nie jest tak dobra, jak mi się wydaje i nie każdy klub/repra ma nad nimi kontrolę?

Sami zresztą obadajcie: https://coinmarketcap.com/view/fan-token/

#kryptowaluty #inwestycje
  • 13
@kexus512 A jaką funkcjonalność mają meme coiny? W jaki sposób zwykli ludzie korzystają na co dzień z funkcjonalności krypto? Przecież to jest dla 99% inwestorów tylko i wyłącznie spekulacja. Dziś nie liczy się technologia, tylko narracja i marketing.
@WillyJamess: Fan tokeny miały swoje chwilowe pięć minut, zwłaszcza dwa lata temu, gdy wszyscy wróżyli im wzrost o x1000. Pamiętam, jak liczni youtuberzy zachwycali się nimi, snując wizje przynależności do Socios i wpływu na kluby. Co się stało? Wielkie nic. Osobiście zainwestowałem w PSG, MU, Juve. Osobiście juz w to nie wierze i te tokeny sa aktualnie bumerskie i szukam nowych technoligi jak im nowych scamaerskich mód. Mówisz o hazdardzie na
@spajdermen: Ale tym też obracają. Najwięcej zarabiałem na tokenach o dziennym wolumenie poniżej miliona. Ludzie obracają najwięcej krypto, których mc jest gigantyczny i takie na pewno nie zrobią x100. Oczywiście nie mam zamiaru budować portfolio z samych fan tokenów, po prostu zastanawiam się w co małego i potencjalnie niedowartościowanego wpakować część kasy.
@Kolczaneiro niby tak, ale zobacz jak korelują Mistrzostwa Europy czy Świata z cenami tokenów reprezentacji. Dużo tam się dzieje jeszcze przed startem tych imprez więc obstawiam, że to może iść do góry bez względu na wyniki.