Wpis z mikrobloga

#polityka #sejm #bekazpisu

Prokurator generalny Adam Bodnar zdecydował o poleceniu wykorzystania zaległego urlopu, począwszy od dnia 18 stycznia, w wymiarze 42 dni roboczych (a więc do dnia 15 marca 2024) przez trzech prokuratorów: Michała Ostrowskiego, Tomasza Janeczka oraz Roberta Hernanda.

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • 9
  • Odpowiedz
#bekazpisu jak cholera że minister sprawiedliwości daje polecenia urlopowe dla prokuratorów którzy się z nim nie zgadzają w trakcie przejęcia przez niego władzy, takie rzeczy się robiło za Gierka a teraz za uśmiechniętych Polaków.
  • Odpowiedz
@Njal: To zupełnie jak w każdym zakładzie pracy, coś jeszcze?
Partia kierowała działalnością prokuratury i decydowała co umarzać, a co nie. Jeżeli nie widzisz różnicy to mam w pompie, ale większość popiera działalność Koalicji. A pisiorom wycie.
  • Odpowiedz
@Njal:
https://www.prawo.pl/kadry/wykorzystanie-zaleglego-urlopu-wypoczynkowego-do-kiedy-czy-pracodawca-moze-do-tego-zmusic,523171.html

z art. 168 k.p. wynika obowiązek pracodawcy udzielenia pracownikowi zaległego urlopu wypoczynkowego w terminie w przepisie tym określonym, a udzielenie urlopu we wskazanym terminie nie wymaga od pracodawcy uzyskania zgody pracownika i jest dla niego wiążące. Pracodawca może więc w czasie udzielonego urlopu nie dopuścić pracownika do pracy

ja wiem, że wy, kałmucy z pisu, macie z tym problem, ale teraz macie najlepszy czas żeby zacząć się stosować do
  • Odpowiedz
  • 0
@sssabae Dobrze, nie wiedziałem że jest to w przepisach, sprawdziłem na jakiej zasadzie to działa i to nic nie zmienia w moim wpisie, to są zasady pod lobbing Januszexów dla Januszexów i każdy kto stosuje takie zagrywki jest zwykłym krętaczem.
  • Odpowiedz