Wpis z mikrobloga

Mam takiego DACa AIYIMA DAC-A1 podłączonego przez toslink do TV i przez usb do Streamera (NAS z VolumIO/Airplay).
Próbuje zrobić automatyczne przełączanie źródła dźwięku z Toslink na USB gdy NAS wykryje włączenie aplikacji.

Chciałem to zrobić po prostu za pomocą podczerwieni (IR) wysłać zmianę kanału ale pilot dołączony do DACa ma tylko guzik "Source" i przełącza się między BT/OPT/COA/USB. Czyli niestety na ślepo...

No i wpadłem na pomysł żeby wpiąć się w płytkę DAC bezpośrednio. Znalazłem 4 piny do programowania. Jak mogę sprawdzić czy lata tam jakiś serial TX/RX do sterowania? Wpiąć się analizatorem stanów logicznych i obserwować? Nie chcę wystrzelić płytki w kosmos

#majsterkowanie #audio #komputery #elektronika #arduino
lukasilestam - Mam takiego DACa AIYIMA DAC-A1 podłączonego przez toslink do TV i prze...

źródło: IMG_74042

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
pilot dołączony do DACa ma tylko guzik "Source"

@lukasilestam: Miałem kiedyś telewizor, który w fabrycznym pilocie miał tylko przycisk Source, ale zamiennikiem można było wybierać dowolne źródło konkretnym przyciskiem. Może DAC też obsługuje inne kody IR tylko trzeba je odszukać?
  • Odpowiedz
  • 1
@anonimowy_obserwator

Udało mi się zdumpować taką bazę:

NEC2:B2:DC - Power
NEC2:B2:82 - Mode (Switch)
NEC2:B2:CA - Vol Up
NEC2:B2:D2 - Vol Down
NEC2:B2:99 - Prev
NEC2:B2:C1 - Next
NEC2:B2:CE - Mute
NEC2:B2:C5 - Treble +
NEC2:B2:81 - Treble -
NEC2:B2:88 - Bass +
NEC2:B2:80 - Bass -

Przeleciałem wszystkie możliwości tzn. 00 - FF i nie wybiera poszczególnego kanału :(

@tojestmultikonto @JanPapuga2137 @deLux @rybeczka
No dobra to jak te 4 piny programowania
lukasilestam - @anonimowy_obserwator

Udało mi się zdumpować taką bazę:
``
NEC2:B2:DC...

źródło: res

Pobierz
  • Odpowiedz