Wpis z mikrobloga

Pytanko techniczne. Xkom nie chce zamontować Spartana 5 ze względu na transport, co jest oczywiście zrozumiałem. Prześlą mi go oddzielnie, a komputer zostanie złożony z chłodzeniem boxowym. Samemu sobie tego spartana będę musiał zamontować. Czy konieczne będzie wyjmowanie całej płyty czy idzie go zamontować już w złożonej obudowie? Jakieś tipy o czym nie zapomnieć? Mam alkohol izopropylowy do usunięcia resztek pasty z cpu od chłodzenia boxowego.
Płyta ASUS PRIME B550M-A/CSM + Ryzen 5 5600G + obudowa Jonsbo D31 MESH Black
#pcmasterrace
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vadzior: da się na złożonym kompie bez problemu.
Zamiast izo, który jedyne co robi to rozsmarowuje pastę i udaje, że czyści, kup sobie benzynę ekstrakcyjną która wyczyści wszystko na glanc w 5s.
Nie bój się użyć siły, spartan to nie jest wyrafinowane chłodzenie z górnej półki i często, żeby załapać śrubki trzeba się wysilić.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Nie no spokojnie sobie poradzisz przy otwartej budzie. Spartan to katorga jeżeli masz płytę i procek Intela, ale jak masz AMD to jest z górki bo de facto montaż Spartana jest właśnie pod AMD. Nie trzeba bawić się w podkładki, ramki montażowe i inne #!$%@? muje.
  • Odpowiedz
@Vadzior: nie ma problemu na złożonym kompie, tylko musisz uważać żeby backplate nie wypadł bo trzyma się tylko na śrubkach, twoja obudowa ma okienko za płytą główną to może tam przytrzymaj, pamiętam jak się bujałem zmieniając ze stocka na spartana 4, pastę kupiłeś oddzielnie czy będziesz używał tego shitu od SilentiumPC?:D polecam MX4 czy MX6 od Arctica
  • Odpowiedz
@Vadzior: w sumie dużo różnicy na tym procku nie zauważysz, a Spartany głośne nie są, jakbym miał do wyboru użyć pastę która przychodzi z coolerem albo czekać aż zamówiona lepsza przyjdzie to bym raczej tą pierwszą założył i się nie przejmował:)
  • Odpowiedz
  • 0
@maniel Ok. Czytałem, że to co jest nałożone to starcza i nie ma ryzyka, że coś tam się rozleje przy montażu. Więc jak nie ma potrzeby to zostane przy tym co jest. Samo chłodzenie też wzięte na wyrost, pewnie boxowe by starczyło do przeglądania internetu i pisania w wordzie.
  • Odpowiedz
@Vadzior: mi boxowe starczało a zmieniałem bo wiatraczek terkotał, znany problem Wraith Stealth, póki wiatraki miałem głośne to nie słyszałem ale po zmianie na Arctici P12 nagle mi hałas przeszkadzać zaczął:)
  • Odpowiedz
  • 0
@majk3l: Już kupiłem xD Ale jak patrzyłem na montaż tego spartana i jedną śrubkę to w sumie dobrze, że przyjdzie osobno. Z montażem sobie raczej poradzę
  • Odpowiedz