Wpis z mikrobloga

  • 2
@klefonafide: Właśnie offline będzie kluczowe. Często nie ma dobrego zasięgu jak się jest na rowerze. Aplikacja ułatwi też dodawanie zdjęć i informacji o stanie szlaku.
  • Odpowiedz
@velomapa: parę lat już podróżuję rowerem i dla siebie nie widzę zastosowania, bo zawsze wcześniej przygotowujemy trasę, a jak coś idzie nie po naszej myśli, to ratują nas mapy.cz gdzie są też szlaki piesze itp. Może warto byłoby też takie szlaki dodać żeby zwiększyć grono odbiorców. Ogólnie wersję webową lubię i szanuję, ale mobilnie raczej bym nie używał.
  • Odpowiedz
@velomapa: by było konkurencyjne musi być opcja jak ma np. komoot - łączenia z garminami i wrzucania trasy z telefonu do urządzenia. A to nie jest proste, bo te garminy turystyczne, które znam wymagają instalacji wtyczek na urządzeniu i jest to droga przez mękę a mimo to uważam:
telefon >>> nawigacja garmina na kierownicy
  • Odpowiedz
  • 1
@klefonafide: Ja też podobnie działam ale jednak czasami chciałem sobie odpalić gdzieś w lesie. Szlaki piesze spoko pomysł.

Wersja webowa też będzie dalej rozwijana oczywiście.
  • Odpowiedz
  • 0
@wolviex: Tak, synchronizacja z Garminem byłaby spoko. Tylko Garmin z tego co wiem, kasuje ok 5000$ za dostęp do ich API.

Ale teraz często tak robie, że w telefonie po prostu ściągam GPX i potem wybieram, żeby otworzyć ten plik w Garmin Connect. Wtedy nie trzeba nic dodatkowego instalować i relatywnie łatwo przesyłam trasę do zegarka.
  • Odpowiedz