Wpis z mikrobloga

Posiadam kredyt hipoteczny w PLN, zostało do spłaty jakieś 150 000. Zmieniłem pracę i teraz mam umowę na czas określony (7 miesięcy).

Planuję sprzedać nieruchomość za jakieś 500 000. Czyli po pokryciu kredytu zostaje mi 350 000.

Czy jest możliwość sprzedaży obecnej nieruchomości i kupna innej z ewentualnym dobraniem kredytu? Np. będę chciał kupić za 600 000, a mam 350 000.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #banki #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@PokemonowyRambo Podepnę się pod pytanie, mam podobną sytuację. Na dniach planuję iść do doradcy. Może coś podpowie. Ostatecznie sprzedam mieszkanie, wynajmę tymczasowo coś innego, spłacę kredyt a z kasą co zostanie pójdę do banku po kolejny kredyt na inne mieszkanie.
  • Odpowiedz
@PokemonowyRambo: Mój szwagier tak robił - szukał mieszkanie, a gdy się znalazło to zawarł tego typu umowę z bankiem, że sprzedaje stare mieszkanie, a kasa z tego idzie na wkład własny nowego mieszkania, przy czym dostał długi czas na wyprowadzkę.
  • Odpowiedz
@PokemonowyRambo: Pierwszą możliwością jest zmiana zabezpieczenia obecnego kredytu. Zwykle jednak nie jest to możliwe jeśli nowym zabezpieczeniem ma być nieruchomość, którą dopiero planujemy nabyć. Wymagane byłoby również zwiększenie kwoty kredytu, tutaj przeszkodą może być obecna umowa o pracę.

Drugie rozwiązanie to sprzedaż obecnie posiadanej nieruchomości i zakup nowej przy pomocy kredytu hipotecznego. Terminy obu transakcji i wydania nieruchomości należałoby odpowiednio dostosować, co w praktyce nie jest łatwe. Problemem również może być
  • Odpowiedz