Wpis z mikrobloga

@szczurek_87: Po pierwsze, musisz rozmierzyć gdzie masz te nierówności, żeby nie wyszło Ci, że po podniesieniu o 25 mm drzwi się nie otwierają. Po drugie 25 mm wylewki samopoziomującej to jest 37,5 kg/m2 samego towaru, a dochodzi jeszcze woda. To jak masz 50 m2 do wylania, to wrzucasz 2 tony - pytanie czy strop to utrzyma i czy sama płyta OSB to utrzyma. A tak właściwie, to należałoby zacząć od znalezienia
@Piotrek00 pogadam dziś z gościem od remontu. Bo generalnie była przesuwana ściana GK no i ona stoi na tych płytach. Wszystko prze do tego że to ma tak zostać. Jak to tak ostanie to będą leciały mi meble raczej. Nie wiem? Będzie mógł odkroić tą płytę przy tej ścianie?

Generalnie przygniata mnie już to mieszkanie. Masa kompromisów. Fachowiec jest ok ale spieszy mu się i potem musi poprawiać. W łazience jakieś profile
@szczurek_87: okroić w sensie podszlifować płytę OSB? Troszkę można, ale zakładam, że ona ma max 25 mm grubości, więc całej nie zeszlifujesz. Czy chodzi Ci o to, żeby wyciąć OSB tam gdzie będą zabudowy i wstawić równe? Nie głupie, ale zależy od stanu legarów i co napotkasz pod OSB.

Sorki, nie chcę Cię martwić, ale jak ma nie być widać przy brodziku, że leci 5 mm (ʘʘ)
@Piotrek00: ja bym wyciął osb nawet w całym pokoju i położył równe.

Z tym 5mm też załamka. Zamiast to jakoś naprawić na profilach przed przykręceniem płyt to potem są takie kwiatki właśnie.

Wykończy mnie ten remont xD
@szczurek_87: nie chce brzmieć jak klasyczny majster oczerniający innego majstra, ale nie wiem co z tymi profilami mogło być nie tak. Moim zdaniem to nie jest problem samego OSB, tylko co pod nim - krzywe, spróchniałe legary. Jeśli z OSB, to możliwe, że np. spęczniało od wilgoci, ale to też niedobrze. Generalnie to zdejmowanie tego OSB, to otwieranie puszki pandory, ale lepiej to zrobić już teraz. Jak potrzebujesz coś więcej to
@Piotrek00 chyba masz zablokowane priv?

Problem polega na tym że została rozmontowana stara ściana GK i postawiona nowa. (Zmiana wielkości pokojów). Dzisiaj z nim gadałem o tym żeby zajrzeć pod tą podłogę. To mówi że to trzeba było zrobić zanim postawiło się ścianę. No a my nie chcieliśmy tego ruszać (podłogi) więc teraz jest za późno. Generalnie na początku wyraziliśmy obawy związane z kosztami ale nikt nie mówił że nie chcemy. :/
@szczurek_87: normalnie powinny mi wiadomości działać.

Co do wycięcia pod OSB, to tak jak pisałem, problem jest raczej pod, z legarami, wiec nie wymienisz/poprawisz legarów, na których stoi ściana. A druga sprawa, jeśli ściana stoi w tym samym kierunku co są ułożone legary, to jeśli obetniesz płytę z dwóch stron ściany, to ona sie zapadnie do srodka. A nawet w niektórych przypadkach nie musi stać w tym samym kierunku, a moze