Wpis z mikrobloga

@Pangia: bardzo wdzięczne wozy, akurat mam przyjemność jeździć Arway’em, prawie pełnoletni ale naprawdę daje radę, co prawda jestem miłośnikiem wszelkiej maści gratów więc to druga sprawa xD. Przy okazji widzę, że nie ma Irisbusa/Iveco bez niepalącego się check ( ͡° ͜ʖ ͡°). Twój chyba powyżej 2010r bo już alkomat ma
  • 0
@KapitanPolska: z francji to wszystko ściągali praktycznie, akurat ten jeden jest małym wyjątkiem bo z belgii go przyciągnęli - tak czy tak o ile pamiętam to chyba tam jest alkomat obowiązkowy w autobusach, a rocznikowo to to wszystko jest 2005-2007
generalnie jakby nie adblue to naprawdę wdzięczne auta nawet na polskie warunki, zwłaszcza aresem mi się zajebiście jeździ
a check paradoksalnie w mniejszości aut się raczej świeci, nasz tylko taki ze
  • 0
@KapitanPolska: u mnie w firmie narzekają bo, no i tu trudno się nie zgodzić, zakres regulacji fotela i kierownicy jest na dzisiejsze standardy żenujący
ale paradoksalnie ułatwia mi to sprawę bo fotel daję na maksa do tyłu i na dół, kierownicę maksymalnie do góry i do siebie i już jest ustawione git - co prawda mam ją z 5 cm nad kolanami, ale przynajmniej plecy są prosto także pozycja za kółkiem
@Pangia: u mnie jest porządny fotel Isri bo to w końcu wersja turystyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale w innych Crosswayach czy Recreo jest jakiś badziewny fotel kierowcy jak w Jelczu czy autosanie. Faktycznie gabaryty masz przeczące opisowi kierowcy autobusu ( ͡° ͜ʖ ͡°), też jeździsz tylko kursy szkolne?
  • 0
@KapitanPolska: nie, oni nam to na linię dali ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale u nas jest pech do aut zawsze
był man w automacie to po kolei się skończyły: intercooler, turbo, wtryski, skrzynia biegów - stoi jako dawca
drugie liniowe auto to był też man ale w manualu - rozciekł się piec, turbo, trzy razy robili hamulce z tyłu bo się losowo blokowało koło, na koniec na
@Pangia: a „mój” się coś słaby zrobił ( ͡° ʖ̯ ͡°), wywala EDC przy jeździe np. pod górę lub gwałtownym przyspieszaniu. Niestety service w firmie to przerasta i nie wiedzą o co chodzi, nawet gdy dostarczyłem im kod błędu xD, może Ty byłbyś w stanie pomóc?
Co do webasta to może się zapowietrzyło?
  • 0
@KapitanPolska: iveco ma żałosne opcje diagnostyki ale jak mówisz że przy depnięciu go dławi to może go przeładowuje, zwłaszcza jeśli błąd gaśnie od razu po zgaszeniu silnika
a webasto jak chodzi jakkolwiek to niech chodzi, i tak nie zrobią tego jeśli w ogóle nie przestanie działać a i to nie jest pewne heh
@Pangia: generalnie zapala się EDC przy mocniejszym depnięciu gazem i EDC gasnie po chwili lub dłuższej chwili ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tak czy siak pod górę go rozbujać to dramat, nawet na prostej to przyspieszenie trzeba mierzyć w latach świetlnych