Wpis z mikrobloga

Różne można mieć spojrzenia, wiem, że tu jest mnóstwo fanów ##!$%@? i wiem, że tak samo obejrzą to osoby lubiące anime (w tym to hentai), wielbiciele patostream'ów czy fani famemma czy jak to się nazywa. Fakty są takie, że jest zimno. Spadło dużo śniegu. Rozmarzło i znowu zamarzło. Do tego bardzo ślisko na drodze i trzeba jechać 2h zamiast 35 minut w jedno miejsce. Pominę fakt, że dzisiaj był najbardziej depresyjny dzień w roku (tzw. blue monday) i to, że przez najbliższe pół roku zobaczymy w tym kraju raptem statystycznie 18 dni słonecznych do czerwca. Większości się to podoba. Można jednak wyjechać stąd i być w cieplejszym miejscu. Można nie użerać się z odśnieżaniem, zimnem, przymrozkami, roztapiającym się na 2-3h białym gównem, które później zamarzając robi więcej szkody. Pogódźmy się z tym, że Polska jest krajem północnym, z raptem kilkudziesięcioma dniami słonecznymi, ledwo kilka dni w roku jest ciepłych, gdy już szokowo alarmują o trupach na ulicy, bo jest po prostu ciepło. Tymczasem jest zimno i tak będzie jeszcze przez pół roku. Zima, mróz, bluza, kurtka, dodatkowe podkoszulki, ochraniacze, zimowe buty, szaliki - to wszystko jest super. Przez kilka dni będzie "biało", bo całą resztę miesięcy będzie na zmianę na granicy zera i roztopów oraz przymrozków. W Polsce raptem 2 do 3 miesięcy są względnie ciepłe - w całej reszcie mogą wystąpić przymrozki i śnieg. Jak ktoś lubi zimę i całą resztę cech życia w tym kraju, to polecam. W przeciwnym przypadku wiem czemu moi znajomi z innych stref klimatycznych nie są zainteresowani przyjazdem tutaj i jakoś osoby bardziej "ogarnięte" nie decydują się tu pozostać. Pominę kwestię mentalności.

##!$%@? ##!$%@? #pogoda #polska
Tino - Różne można mieć spojrzenia, wiem, że tu jest mnóstwo fanów ##!$%@? i wiem, że...

źródło: plucha-i-bardzo-zimno-to-juz-koniec-pieknej-zlotej-jesieni_ca77836719577df9a81fd4d288413ded_XL

Pobierz
  • 1
@Tino: Najgorsza jest plucha, jak jest szaro buro i ponuro, wylęgarnia przeziębień i depresji. Jak już spadnie śnieg jest lepiej, wolę mróz ze śniegiem niż późnojesienną pluchę trwającą pół roku.