Wpis z mikrobloga

Tłumaczenie nowemu sąsiadowi, że ma OCD, to naprawdę ciekawe zadanie. Nikt go nie lubi a Alex każe mu iść do domu starców. Ale ja mu przed chwilą starałem wytłumaczyć co to OCD, tak miło i aby zrozumiał, ciągle mi w słowo wpadał, to będzie wyzwanie jednak, no chciałem wyjaśnić mu, że da się żyć z OCD nawet jak nie chce podawać dłoni bo boi się bakterii. Tak wytłumaczyłem, znaczy starałem mu się wytłumaczyć, że bakterie są dobre i wspierają imusystem. Ale on nadal, nie dotykaj mnie bo muszę znów ręce umyć.
WTF. już się poddaje powoli, więc wróciłem do domu.

Jeżeli jest na sali jakiś lekarz, to niech wypowie się na temat OCD i wydrukuje mu!

#ocd #lekarz #ciekawostki
  • 7
  • 0
@aptitude: Ja już po woli zaczynam go nawet trollować, ale on ma 77 lat, więc za bardzo tego nie ogarnia i chce być najważniejszy. Nikt go nie lubi już. A tylko ja staram się jakoś mu pomóc i pokazać, że choruje na OCD. Ale nie chce w to wierzyć.

Jak go dotknę, to odrazu myje się, więc mu mówię, oo zobacz! To twoje OCD!

Ja studiowałem psychologie, ale to już mega
  • 0
Nie chodzi Ci przypadkiem o OCD?


@RandyBobandy: No tak, a co napisałem?

W sumie to aż mi przypomniało mi się piosenka i wydrukowałem mu:

OCD, oder Zwangsstörung, ist eine psychische Erkrankung, die durch Zwangsgedanken und Zwangshandlungen gekennzeichnet ist. Zwangsgedanken sind aufdringliche und unerwünschte Gedanken, die bei der betroffenen Person Angst und Unbehagen auslösen. Um diese Angst zu mildern, führt die Person Zwangshandlungen oder Rituale durch, die oft keinen realen Zusammenhang mit
aptitude - >Nie chodzi Ci przypadkiem o OCD?

@RandyBobandy: No tak, a co napisałem?
...
  • 0
@RandyBobandy: Dobrze, że tego nie mam XD
Ja go ciągle troluje i dotykam go ciągle a on ciągle ręce myje XD

Ale na miło chce mu wyjaśnić na czym polega jego zaburzenie ale nie daje mi wejść w słowo, bo musi umyć ręce.
  • 0
@RandyBobandy: Ale jak na tym filmie, osoby z zaburzeniem OCD, na prawdę chcą wracać do swoich agresorów.
Nie do końca rozumiem czemu, ale to kolejne darmowe badanie.

W sumie to ehh? Mogę dalej uczyć się psychologi w realnym życiu. Niedługo pewnie zostanę ekspertem od OCD przez mojego sąsiada.
aptitude - @RandyBobandy: Ale jak na tym filmie, osoby z zaburzeniem OCD, na prawdę c...
@aptitude: Jemu nie wytłumaczysz. Sam musiałaby zrozumieć, a najwidoczniej ma jakiś szczególny przypadek, który ogranicza mu samokrtykę, bo osoba z OCD przeważnie ma świadomość swego stanu. A czemu mimo tego brną w swoje obsesje? Bo emocje górują nad rozumem. Co z tego, że taka osoba wie, że nie każda bakteria zaraz musi doprowadzić do dżumy, skoro jej podświadomość wysyła sygnał do organizmu: ,,nie wiemy, co to jest, więc czym prędzej to