Wpis z mikrobloga

Czy ja jestem jakiś ułomny czy janusze z internetu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Szukam auta który będzie spełniał takie wymagania:
- silnik min. 200km
- automat
- benzyna
- hatchback / mały sedan
- cena do 70k (+ mając 20k w zapasie na remont)
- dobrze wykonany
- w miarę rozsądny pod względem kosztów utrzymania i bezawaryjności (oczywiście biorąc pod uwagę powyższe wymagania).

Biorąc pod uwagę wszystkie wytyczne, tak naprawdę nie ma wielkiego wyboru i najbardziej rozsądna wydaje się być stajnia vag'a czyli golf 7 gti albo seat leona cupra z poprawionym 3 gen 2.0tsi i do których się przymierzam od dłuższego czasu.

Natomiast w internecie jest pełno opinii pseudo "znawców" (szczególnie na yt), że oni by nigdy nie kupili TSI, albo że kto to widział remont silnika za 20k i że to najgorszy możliwy wybór, natomiast nigdy nie podają żadnych konkretów jakie inne auto byłoby lepsze, a spełniałoby takie wymagania.

Większość tego typu dyskusji sprowadza się do:
- "ja mam hyundaia i30 z 1.4 i nic się psuje" no spoko ale szukam hothatcha który ma min 200km, a nie auta które ma ich 100.
- "nie stać mnie na żadne auto w tym pułapie, ale gdyby mnie było stać to bym wybrał np. BMW z B58" spoko też bym wybrał, ale w takim budżecie nie ma tych aut xD
- "nie mam auta, ale kto to widział 20k na remont gównianego tsi, haha tylko debil by to kupił" a czy remont pieca z bmw/mercedesa będzie tańszy?
- "kupiłbyś japończyka/koreańczyka i zapomniałbyś o problemach z silnikiem" - spoko, tylko japończycy koreańczycy nie robią tak mocnych hotchatów, a jak robią to cena ich jest x2.
- "kup x i będziesz zadowolony" a to "x" jest albo 2x droższe albo w ogólnie nie spełnia wymagań lub też ma pełno wad.

No i po prostu nie rozumiem... z tego co widzę to najwięcej do powiedzenia mają ludzie który tak naprawdę z danym tematem nie mieli nigdy doczynienia, a jedyna wiedza to od "szwagra" "kolegi kolegi" ewentualnie myślą że auta się nie psują, a tylko to jedno jest takie do dupy bo jest o nim film na yt xD

#motoryzacja #przemyslenia #gownowpis #samochody
  • 41
  • Odpowiedz
  • 0
o i właśnie takiego przedstawiciela szukałem... @trzaichlac69 to jakiego auta byś szukał, konkretny model, silnik i rok :)) który będzie lepszy od tego "diabelskiego" vag'a z tsi.
  • Odpowiedz
@Nullek śmiało idź w golfa 7, jeździłem 1.4. Tsi 140km przez pięć lat, kupiłem go jak miał 100 000 przebiegu, zrobiłem nim 85 000 i żadnej awari czy brania oleju. Robiłem tylko normalnie serwisy, olej, klocki, olej w dsg itd
  • Odpowiedz
  • 0
@thunder_joe: 1.6t od citroen'a to wg wielu rankingów najgorszy silnik jaki można wybrać i manual, ale ja nie szukam manuala tylko automat... Focus plastikowo wykonany i pękające głowice lub blok (nie pamiętam co konkretnie) i skrzynia powershift która psuje się od samego patrzenia. BMW i cała rodzina silników N które lubią się zacierać, padają wtryski piezo i vanosy plus z racji że to BMW to cena wszystkiego X2. W każdym przypadku
  • Odpowiedz
@Nullek ja.mam gti, ale 6. Jak auto nie było katowane, to silnik jest ok. Mam oryginalny przebieg 169 tys i od zmiany, do zmiany nie dolewam oleju. Wymieniam olej co 8000. Syn ma TT z.2.0 tfsi przebieg 315 tys,wiesz co?.nic się nie dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@trzaichlac69: z padająca skrzynią, z multimediami które nie dość że się zacinają to jeszcze nagminnie psują? Dodatkowo które jest droższe od golfa? Chyba że masz na myśli starą Meganke gdzir wszystkie są już wykatowane, a komfortu nie zapewnia żadnego i jeszcze brakuje 2 drzwi i jest już zwyczajnie starym autem? (O skrzyni automatycznej nie wspomnę...)
  • Odpowiedz
@Nullek:

Miałęm dwie Giulietty QV, czyli z 1.75 TBI. Jedna z manualem, druga z automatem. Druga sprzedana przy przebiegu o ile pamiętam 360 kkm, absolutnie zero problemów z samochodem, nie licząc przetartej wiązki tylnej klapy.

Nie wiem jednak ile kosztuje -ale w 70k to myślę, że na luzie się mieści ze sporym zapasem.

Druga opcja do rozważenia to Peugeot 308 GTI, ten 270 KM. Tak, ma THP, ale to jedyna wersja
  • Odpowiedz
  • 0
@kasztan00: delta zwyczajnie brzydka jest :( Peugeot nie ma automatu. Nad alfa się zastanawiałem ale jednak środek i wykonywanie go to przepaść w stosunku do golfa. Niemniej jednak dziękuję za sensowne propozycje, bo rzeczywiście to spoko autka ;)
  • Odpowiedz
@Nullek: jak okular od zamiennych faz będzie do wymiany i kolektor z klapami w 2.0 TFSI to w 20k to raczej się nie zmieścisz w Golfie. W DSG 7biegowej z taką mocą już też tak fajnie nie jest, a remont skrzyni też nie tani.
  • Odpowiedz