Wpis z mikrobloga

TerribleFire 330 & TerribleFire 360 dla Amiga CD32

Karty rozszerzeń do Amigii to nic nowego, coraz to powstają nowe konstrukcje które podnoszą wydajność Amig do poziomu jaki nie śnił się producentom, karty TF330 i TF360 zwiększaja możliwości CD32, nie tylko pod kątem mocy ale i możliwości.

#amiga #retrocomputing
POPCORN-KERNAL - TerribleFire 330 & TerribleFire 360 dla Amiga CD32

Karty rozszerzeń...
  • 7
@POPCORN-KERNAL: Co mnie fascynuje w Amidze to między innymi to że nadal istnieje rynek rozszerzeń dla tych komputerów i że są jeszcze ludzie aktywnie korzystający ze swoich Amig. Pamiętam czasy jak kupowało się Amiga Computer Studio i marzyło się o Amidze 1200 z 4MB Fast RAM albo w ogóle o Amidze 4000, procku 68060 karcie graficznej 3D itd. Ostatecznie skończyło się tym że zgrzybiałem a konkretnie to Amiga 500 na której
@POPCORN-KERNAL: Co mnie fascynuje w Amidze to między innymi to że nadal istnieje rynek rozszerzeń dla tych komputerów i że są jeszcze ludzie aktywnie korzystający ze swoich Amig.


@meloman: ten rynek rozszerzeń wygląda tak, że bierzesz przedrożałe FPGA które ci zastępuje całą albo 80% amigii a amiga to głównie służy za obudowę i zasilacz xD

Przez cały ten czas śledziłem jednak dalsze losy marki Amiga, czytałem o próbach wskrzeszenia marki
@meloman: co ciekawe wychodzą kolejne odsłony AmigaOS, ktory Commodore oficjalnie skończyło na wersji 3.1, potem były 3.5 i 3.9 przez innych producentów ale to bardziej takie distro.. teraz kolesie wzieli oryginalne kody z 3.1 i zaczeli poprawia dodając nowe funkcjonalności tak zeby troche "unowocześnić" i lepiej było się bawić wymieniać dane z PC internetem itp.. obecnie jest wersja 3.2 z dwoma updejtami zdaje się, a w produkcji jest 3.3, oczywiscie panowie