Wpis z mikrobloga

Może przedstawię po krótce moją historię. Kupiłem monitor AOC U34G3XM/EU 34". Obsługiwać mial 144Hz przy najwyższej jego rozdzielczości lecz tak nie było w połączeniu z moim laptopem, przynajmniej po HDMI. Zapoznałem sie też z różnymi problemami opisywanymi przez innych użytkowników nie dotyczący nawet tego modelu monitora, że nie obsługuje 3440x1440 nawet w 60Hz. Pierw sprawę zgłosiłem do twórcy laptopa Lenovo, od nich usłyszałem reinstal systemu i pomyślimy dalej. Wgrałem z 10 na 11 update, było dalej to samo. Nie chciałem robić formata bo nie miałem na czym danych zapisać. Co jak co nic nie dało. Napisałem więc do supportu AOC, Ci stwierdzili że błąd jest w oprogramowaniu monitora i jak zażądałem nowego monitora stwierdzili, że problem może być ten sam. Przechodząc do meritum, wychodzi na to że w większości tych monitorach może być błędne oprogramowanie które powoduje że po HDMI nie skorzystacie w pełni ze swojego monitora. Oczywiście monitor zabrał kurier i czekam na zwrot, mają wgrać odpowiedni soft. Jeśli ktoś ma podobny problem to zapraszam do obserwacji tego postu :)
#monitory #pcmasterrace #aoc