Wpis z mikrobloga

@Aureos: Widzę, że masz PL wersję językową - centrum handlu. Z tego co widzę to handlujesz w Meksyku i Aleksandrii. Bardziej opłacałoby Ci się otworzyć swoje własne centrum w Londynie, gdzie bezproblemowo utrzymasz 5 kupców, a póki kolonie nie będą zbyt duże, to powinny pod niego podpadać (więc zwiększą jego wartość). Jak kolonie zaczną Ci uciekać z tego centrum handlu, to załóż nowe - gdzieś w koloniach :p
@KtosMiZajalNickElas: handluje w dziwnych miastach bo w Europie nie chcą przyjmować moich kupców :/ pewnie przez dużą niesławę (anektowałem różne kraje kolonialne)

co do kolonii, jak na razie nie wiem dlaczego nie przynoszą mi nawet jednego dukata zysku, co jest dla mnie dziwne bo podbilem sporo takich z dużą produkcją i złotem

anyway dzięki za dobrą radę, w ogóle o tym nie pomyślałem :D tylko chyba bede musiał z ligi handlowej
@Aureos: Ligii są kompletnie nieopłacalne dla większości państw ;) co do państw, kolonie przynoszą zysk głównie w handlu i ew złocie. Sprawdź, czy nie masz poblokowanych portów przez piratów i czy masz odpowiednią ilość okrętów do prowincji zamorskich (zakładka z budżetem, najedź na wartość procentową obok ceł).

Przyjrzałem się screenowi - masz poblokowane porty, więc kasa nie ma jak przypływać :P rozbij piratów i:

a) wyślij po 1 okręcie do patrolowania
@KtosMiZajalNickElas: O.O

to ja myślałem że moje 150h~ przy Hearts of Iron to dużo :D

btw. jaki poziom inflacji jest w miarę znośny? na początku gry nie wiedziałem jeszcze jak negatywnie to działa i wzrosła mi do 4% (w pewnym momencie najwyzsza na swiecie), jak zaczęło mi ubywać kaski z budżetu to się zorientowałem ocb i teraz mam około 1,5%
@Aureos: W HoI2 też sporo godzin #!$%@?łem, w 3 też kilkanaście by wpadło :P jakby do tego dodać EU2 (gdzie nie raz nie dwa razy kończyłem wielką kampanię o krótszych rozgrywkach nie wspominając), HoI1, obie Victorie i oba CK - łoho. Ale wracając do pytania:

0% :D nie mintuj (czyli nie pakuj kasy do budżetu za pomocą suwaka), staraj się jechać za pomocą dochodu rocznego, który dostajesz na początku każdego roku.
@KtosMiZajalNickElas: oookej już jest lepiej, do co drugiego portu wsadziłem po 1 statku z opcją patrolu i już wszystkie porty odblokowane, a pomyśleć że wcześniej ręcznie przepływałem flotą przy portach żeby zniszczyć piratów :D

w Londynie zrobiłem CoT z 5 kupcami, jak na razie dają mi 25 dukatów rocznie co już mi się bardzo podoba, muszę w końcu zacząć budynki budować bo od 1460 (gdy zrobiłem ich sporo) nie zbudowalem nic
@Aureos: Pamiętaj, że kolonie nie przynoszą zysków z produkcji, więc nie opłaca się tam budować budynków z drzewka produkcji ani manufaktur. W koloniach w sumie tylko handlowe się tak naprawdę opłaca (przynajmniej moim zdaniem), no i militarne jak potrzebujesz centrum werbunkowego/ładnych stoczni na drugim końcu świata.
@KtosMiZajalNickElas: hmm skoro nie przynoszą zysków z produkcji to czym sie kierowac przy wyborze kolonii?

podbiłem Inków, za pokój wziąłem 1500 dukatów i połowę terenu, tą połowę gdzie było złoto poza Cuzco ktorego z jakiegos powodu nie moglem dostac

ogolnie nadchodzą ciężkie czasy bo zrobiłem kilka nowych kolonii i koszty mi mocno skoczyły, do 30 dukatów na miesiąc przy 200 rocznie przychodzie, kasa mi się skończy najdalej za 10 lat :D
A.....s - @KtosMiZajalNickElas: hmm skoro nie przynoszą zysków z produkcji to czym si...

źródło: comment_njsBgmFgKHMuE3LQwm7cthj2EqyzYelt.jpg

Pobierz