Wpis z mikrobloga

Mirki napijmy się kawy i porozmawiajmy o szczęśliwych rzeczach

#kawatime #dobrywieczor

O, ale w sumie mam #pytanie do osób które kupują kubki dla siebie lub innym osobom na prezenty! Za jakiś czas zrobię kilka kubków z moimi projektami i zastanawiam się- czym się kierujecie w wyborze kubków? Ile maksymalnie jesteście w stanie wydać na kubek powiedzmy o kształcie tego ze zdjęcia?
cytmirka - Mirki napijmy się kawy i porozmawiajmy o szczęśliwych rzeczach 

#kawatime...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 7
@cytmirka taki kubek to w sumie nie wiadomo do czego, na indukcje nie postawisz, z ekspresu to lepiej ceramiczny, a jak w ognisko postawisz to zaraz farba spłonie i caly sie okopci :p
@cytmirka: od tego jest podkładka do indukcji. Fajnie się sprawdza.

Ostatnio wróciło mi się do poznawania kawy i jej różnych metod przygotowania dlatego jest hunt na kubki.
Cena - u mnie 80 PLN za fajny kubek to (s)topka. Jak jest mega dziwny to i więcej pewnie bym dał.
Must have:
- przynajmniej 300 ml (250 płynu i burta, żeby nie rozlać jak się chodzi nieskoordynowanie)
- dobra izolacja termiczna (kawka musi
@cytmirka: wiesz co - uwielbiam starą porcelanę, taką ze 120 lat. Super, cienka, doskonała. Ale: nie trzyma ciepła! Piękna mała kawa - i chlup w 20 sekund. Chyba masa kubka (q=Mc ∆t) jest kluczem. Może jakieś w stylu prababcinym - ale grubsze)masywniejsze?