Wpis z mikrobloga

Jeśli mam iPhone 12 to na co najlepiej by było teraz wymienić żeby to miało sens? 15 na pewno kozak ale pytanie czy aż tak się różni od 12 w normalnym użytkowaniu? Myślałem nad 13/14 ale to chyba nie ma sensu jak mam model 12 #iphone #apple #ios
  • 16
  • 0
@TheMexicano: okej, a 15 da jakieś różnice (dynamic island, lepszy aparat)? Pytanie w sumie do real users, którzy zmienili 12/13 na 15. Ja zamieniałem XR na 12, 1,5 roku temu i szczerze mówiąc trochę mnie rozczarowało to, że wielkich zmian nie widziałem, stąd nie chce takiej samej akcji zrobić z iPhone 15.
@Matrem: no dobra tylko po co ?
aby poświecic przed kolegami ?

robisz jakieś "dobre" zdjęcia ? czy foto u cioci ?

jak dla mnie wymień baterie bo pewnie siadła..
@Matrem: bierz cokolwiek pro. Nawet 13 pro, byle nie zwykły. Ogromna różnica w aparacie (zwykłymi nie zrobisz dobrego zdjęcia czegoś blisko), lepszy wyświetlacz. No i 13 pro ma ten sam procek praktycznie co 14 zwykłe, tak samo 14 pro jak 15 zwykłe.
  • 0
@Eshirael: pro jest super, tylko cena jest imo zbyt duża. W sklepie 15 pro to około 5400, więc mega dużo, nowy macbook jest za 4500. Generalnie pro bym wziął chętnie ale nie chce aż tyle za telefon płacić. Używkę nie za bardzo chce bo znajomi nie mają a z olx to lipa.
@Matrem: 5400 to nie tak duzo ale wiadomo kazdy ma inna granice, ja uwazam ze absurdem jest 7200 za pro maxa co aktualnie zabija chec posiadania wiekszego ekranu w iphone. Trzymanie iphone 14 pro/15pro jest o tyle dziwne ze przez ogromna wyspe z aparatami jest wprawiajace w dyskomfort
@Matrem: możesz poszukać używek z gwarancją jeszcze i baterią 90%+, często w stanie idealnym w rozsądnej cenie. Tylko zawsze z ori pudełkiem ze zgodnym imei. Z kolei jeśli nowe... Szukaj 14 pro. W życiu już bym nie wziął podstawowej wersji iPhone.

A jeśli chodzi o porównywanie cen kompa i telefonu to mamy takie czasy, że warto sobie zadać pytanie ile godzin dziennie korzystasz z kompa a ile z telefonu.
  • 0
@Eshirael: a czym tak naprawdę różni się pro od zwykłego? Bo np 13 pro ma lepszy ekran i 120hz, ale aparaty(główny aparat) i performance jest chyba taki sam.
  • 0
@PoProstuOn: mogółbyś coś więcej powiedzieć czemu tylko pro? Tak jak odpisałem koledze wyżej, na papierze pro i normalne modele nie różnią się aż tak, ale pytam bo nigdy nie miałem a teoria i praktyka to różne rzeczy jednak
@Matrem: chcesz zrobić zdjęcie kartki a4 żeby mieć skan dokumentu albo cokolwiek z bliska i nie złapie ostrości. Tego oczekujesz od telefonu za kilka tysięcy? 15 zwykły będzie od góry na pierwszy rzut oka wyglądał jak 14 pro. I ten sam procesor. Zależy od Ciebie na czym Ci zależy. Ja mając 12 zwykłe i nie zmieniając na pro najwyżej bym sobie baterię na świeżą zmienił.