Wpis z mikrobloga

Dobra a czy możemy rzetelnie porozmawiać trochę o aferze gruntowej. Widać, że nie wszyscy znają jej szczegóły a temat obecnie popularny. Staram się zagłębić w temat co okazuje się nie być proste xd
  Oficjalnie w prawie każdym artykule wygląda to tak ze dwóch biznesmenów Ryba i Kryszczynski chwalili się, że mogą odrolnić każdą działkę dlatego CBA zaczęło badać sprawy i udawać skorumpowanych biznesmenów. W momencie gdy mieli przekazać pieniądze doszło do przecieku i anulowane zostały spotkania.(te pieniądze miał odebrać Kryszczysnki, przekazac Rybie a ryba lepperowi) I tak to wygląda to w oficjalnej wersji.
Jednak patrząc od strony oskarzonych: Kryszczynski się przyznał mówiąc ze popelnil błąd dal sie namówić. To on głównie kontaktował się z "szwajcarskimi biznesmenami"(CBA) i to on miał odebrać tę łapówkę i dać rybie (potem niby ryba mial dac 1mil lepperowi). Ryba natomiast mówi, że to Kryszczynski go wrabia, i wskazuje, że Kryszczyński pracował wcześniej dla służb(co wydaje mi sie jest potwierdzone). Według Ryby kryszczynski go zatrudnił w swojej firmie i miał u niego dług, więc pomagał w tej sprawie, ale zarzeka się, że miało sie wszystko odbyć legalnie tylko mają w tym procesie pomagać i przepchanc to przez ministerstwo za co mieli zostać po prostu wynagrodzeni. I ogólnie z tego co rozumiem, dostawali fałszowane dokumenty i przesyłali je do ministerstwa i sama sprawa toczyła się kilka miesięcy(seksafera to opóźniała xd) Jedynie omijali chyba krok urzędowy. Dostali od CBA za to 10k. Ryba mówi rowniez ze funkcjonariusze CBA przy areszcie namawiali do zwalenia całej winy na leppera.
Kryszczynski na koniec został wypuszczony (dostał 54k kary ale siedział 54 dni w areszcie za co mu zwrócili 54k), a Ryba 2.5 roku. Potem wyroki wstrzymano, bo wszczęto postępowanie wobec Kamińskiego i Wasika. Obecnie ich sprawa jest też wstrzyma bo Ryba gdzies zniknal i obecnie od 3 lat jest ścigany przez Interpol, a o Kryszczynskim aktualnych newsów nie mogę znaleźć xd
   Do dziś nie ma żadnego twardego dowodu, że był przeciek lub ze Lepper wiedział. Jest jedynie wskazanie spotkań które mogły temu służyć(przeciekowi). Nie znalazłem też nic na zgodę oskarżonych na tą łapówkę. Mówię tu o jawnych twardych dowodach, sa jedynie słowa CBA (Mowa o 3milionach nie tych 10k) i być może Kruszczyńskiego ale nie znalazłem dokładnie do czego się przyznał.
Teraz jeszcze co do śledztwa i Kamińskiego i Wąsika. Śledztwo trwało kilka miesięcy a minister Lepper był przez ten czas całkowicie inwigilowany i nie ma żadnego nagrania, żadnego twardego podejrzenia na niego, jedynie miał kontakt z Ryba. Mimo to z pewnością Kaczysnki wskazal go jako zamieszanego i winnego korupcji.
  W 2015 Wasik I Kamiński w wyroku zostali skazani za podrabianie dokumentów i wrzucanie w ich w obieg bez potrzebnych zgód co mogło skutkować faktycznym odrolnieniem działki co chyba zgłosił sam burmistrz jak zobaczył papiery wystawione ze swoim podpisem (i za cos tam jeszcze). Dodatkowo nie mieli żadnego odpowiedniego pretekstu by sądzić że istnieje korupcja w ministerstwie rolnictwa, (Oprócz słów, na które też chyba nie ma dowodów, że dwóch biznesmenów moze odrolnic kazda działke) co wydaje się być istotne jak się chce bardzo ważnego ministra podsłuchiwać przez kilka miesięcy xD
  Dodatkowo w rozprawie albo komisji wyszło tez że pierwszą akceptację procesu odrolnienia tej dzialki dał wiceminister z PISu i nigdy nie był inwigilowany ani sprawdzany xD tylko od razu Leppera śledzili i politykow samoobrony co potwierdziło ich złe zamiary.
Ogólnie dla mnie cała ta akcja grubymi nićmi szyta. Jeżeli myslicie ze coś źle napisałem dajcie znać. A jak ktoś ma jakieś dobre materiały, ciakwostki co do całego procesu i afery to byłbym wdzięczny gdyby się podzielił.
#polityka
  • 1