Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, może ktoś z was byłby w stanie pomóc mi z konfiguracją sprzętu? Męczę się z tym już dłuższy czas i nic mi się nie udaje, więc uznałem, że może w końcu zapytam... Sytuacja wygląda tak:

Chciałbym móc sterować syntezatorem analogowym za pomocą kontrolera midi (usb), mapując to wszystko w Abletonie. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wytłumaczyłby mi jak 5-letniemu dziecku co i gdzie mam zaznaczyć/kliknąć, żeby to w końcu zaczęło działać?

Mam:
Synth - Behringer PRO-1
Kontroler midi - Alesis V49
Interfejs audio - Focusrite Scarlett 2i2 3rd Gen

Behringer jest podłączony do kompa poprzez USB oraz kablem gitarowym do interfejsu audio
Kontroler midi jest podłączony do kompa poprzez USB

W komentarzach przesyłam screeny, aby pokazać jak to wszystko wygląda. Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś pomoże

#produkcjamuzyki #syntezatory #ableton #muzykaelektroniczna
KimDzongDzongDzong - Słuchajcie, może ktoś z was byłby w stanie pomóc mi z konfigurac...

źródło: 1

Pobierz
  • 12
@KimDzongDzongDzong: w pozycji midi ports nie masz odhaczonego całego rzędu OUT od pro-1.
Zmieniłbym też kanał midi z tyłu Behringera. Jeśli będzie taki sam jak alesis, to powinni się dogadywać ze sobą bez pośrednictwa abletona.

https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fwww.sweetwater.com%2Fsweetcare%2Fmedia%2F2021%2F05%2FBehringer-MIDI-channel-dipswitch-position.png&f=1&nofb=1&ipt=5da68b9aab12a0a81ca39a217d58c1a6ff20cb5d0ee4a0ed43d0fd938bf2bfa8&ipo=images
@MrXavery: Ale jak zmapować dwa naraz? Tzn bo mogę oczywiście zmapować jeden sprzęt, ale tu chodzi o to żeby jedno sterowało drugim, za pośrednictwem Abletona

@bscoop: Tzn ale jeśli dobrze rozumiem, to masz na myśli, żeby jedno sterowało drugim bez pośrednictwem Abletona? Bo jeśli dobrze zrozumiałem, to to jest niestety niemożliwe, bo Alesis nie ma złącza midi - można go podłączyć jedynie poprzez USB do kompa. Więc Behringer (synth) oraz
@KimDzongDzongDzong: ale próbowałeś i nie działa? Sam mam klawiaturę usb wpiętą pod kompa, i daje nią radę sterować Behringera Model-D z wyłączonym DAW. Windows 10 też ma fabrycznie wbudowany sterownik MIDI (nic się raczej nie zmieniło w tym temacie od czasów 7ki).

Z góry przepraszam za amatorskie pytania i dziękuję za chęć pomocy, ciągle dopiero się uczę


Z 70% ludzi udzielających się w tagach muzycznych to tak samo świeżaki, nie spotkałem
@KimDzongDzongDzong: upewnij się, że tam masz wszystko do tego Scarleta poinstalowane bo nie widzę u ciebie na screenach na liście Focusrite/Scarlett USB MIDI to ciężko wtedy przekierować z Klawiatury -> Scarlett -> Synth

Chyba, ze źle zrozumiałem i nie chcesz podłączać Syntha po kablu midi do Scarlett, to wtedy zignoruj koment :D
aseeon_ - @KimDzongDzongDzong: upewnij się, że tam masz wszystko do tego Scarleta poi...

źródło: firefox_BMnfEEdxIl

Pobierz
O mój boże, tak, udało się! @aseeon_ @bscoop @MrXavery dzięki, że próbowaliście pomóc!

Problemem było to, że, nie wiedziałem, że powinienem ściągnąć oprogramowanie (Synthtribe) ze strony Behringera.

Wszystko zmapowałem ustawiając External instrument w Abletonie, na kanale midi i tam odpowiednio to ze sobą mapując. Tak czy inaczej, w końcu działa!

Sory, że nic nie odpisywałem na wasze sugestie, ale nie miałem przez kilka dni dostępu do syntha. Jeszcze raz wielkie dzięki!