Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#podatki #jdg #dzialalnoscgospodarcza #firma #prawo #it

miałem rachunek firmowy w banku + księgowość online. Przechodzę z b2b na UoP. W związku z tym zrezygnowałem z konta bankowego firmowego, bo było płatne, sądząc, że księgowość pozostanie i będę miał dostęp do wszystkich dokumentów skoro nie złożyłem wypowiedzenia usługi księgowości online, jednak okazało się, że jak rezygnuję z rachunku bankowego, to wszystko przepada i teraz nie mam żadnych dokumentów, faktur i nie wiem, jak rozliczę rok podatkowy 2023 i w razie kontroli US co zrobię :D Pisalem do banku i nic się nie da już zrobić, żeby to przywrócić. Nie ogarniam tego, że kilka lat człowiek gromadził tam faktury i tak po prostu wszystko wywalili . W obecnej sytuacji, jak mogę uratować skórę?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim: https://www.fakturaxl.pl/czy-biuro-rachunkowe-moze-zatrzymac-dokumenty-klienta takie coś znalazłem

Jak wspomniano wcześniej konsekwencją niepłacenia za usługi księgowe jest zaprzestanie świadczenia usług przez biuro rachunkowe, a w ostateczności nawet rozwiązanie zawartej umowy. W przypadku rozwiązania umowy biuro rachunkowe nie ma prawa nie wydać klientowi dokumentów księgowych nawet wtedy, jeżeli zaległość nie została uregulowana. W zasadzie biuro może przechowywać dokumenty klienta tylko wtedy, kiedy istnieje ważna umowa na świadczenie usług księgowych. Rozwiązanie takiej umowy zobowiązuje biuro do