Wpis z mikrobloga

Hejka Miraski,
Planujemy wypad w góry ze znajomymi i spanie w jakiejś chatce.
No i pojawia się kwestia śpiworu - mam ok 15-20 letni (może raz użyty) śpiwór, ale nie mam pojęcia w jakiej temperaturze można go używać.

Waga 2190g (w worku). Śpiwór ma 230cm długości. Worek po złożeniu (bez ściągania) ma wymiar 40cm (wysokość) i 79cm średnicy. Czy ktoś posiadał takowy, albo mniej więcej może oszacować temperaturę w której go mogę używać? Nie ukrywam, że jest dosyć spory (w środku zajmuje mnóstwo miejsca, nie da się go przypiąć paskami zbytnio).

#trekking #gory #spiwor #camping #bushcraft
kaszankaschabowa - Hejka Miraski,
Planujemy wypad w góry ze znajomymi i spanie w jaki...

źródło: temp_file5675990156302666583

Pobierz
  • 9
@ms86 jest też strasznie duży - na tyle duży że nie mieści się do plecaka, a przytroczenie też jest problematyczne (musiałbym mieć dłuższe paski). Pożyczyłem od rodziny jakiś z hi tec - zajmuje duuuzo mniej miejsca. Awaryjnie mogę wziąć jeszcze drugi o temp. komfortu 20 stopni, albo spać w polarze ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kaszankaschabowa: 1. Śpiwory tracą komfort cieplny wraz z czasem. 2. Kiedyś materiały były gorsze niż obecnie. 3. Faktycznie szeroki ten śpiwór - im więcej miejsca tym więcej zimnego powietrza hula w środku. Konkluzja - spanie w tym w zimie może być ryzykowne.