Wpis z mikrobloga

Stałem dziś w sporym korku. Podróż do pracy zajęła mi jakieś 50 zamiast 25 minut. Tradycyjnie jakiś samozwańczy król polskich szos musiał się zderzyć z innym autem.

Nic mnie tak nie irytuje, jak wypadek na obwodnicy, widząc jak ludzie jeżdżą. Nie można jechać przepisowo. NIE! CO JA ŻEM PEDAU? Będę pruć zygzakiem i wciskać się przed samą maskę, BO JA MUSZĘ SZYBKO.

Mijam miejsce kolizji i moim oczom ukazuje się BMW w wersji tuningowanej. Bo przecież polskie drogi to tory wyścigowe, a Seba nie jest byle mięczak, żeby jeździć ostrożnie i nie narażać życia innych oraz czasu jaki stracą czekając aż laweta zgarnie jego wehikuł z drogi. To jest jego królestwo i on tu rządzi.

#trojmiasto #samochody #polskiedrogi #kierowcy #bekazpodludzi #patologiazmiasta #drogi
  • 10
Nie ma co generalizować. Ostatnio na różowej w Gdyni - prosta droga dwujezdniowa - ktoś dachował jakimś autem typu kia czy opel corsa. Jak mozna dachowac na prostej drodze? W Trójmieście ludzie jeżdżą fatalnie, myślę, że to wina ludności napływowej ze wsi i małych miasteczek z innych województw. Po prostu nie wiedzą jak się jeździ w dużym zagęszczeniu ze #!$%@? skrzyżowaniami.
myślę, że to wina ludności napływowej ze wsi i małych miasteczek z innych województw.


@awful2: Ludność napływowa musiała jeździć jakimiś zapyziałymi, nieodśnieżonymi drogami całe życie do pracy i z powrotem i cisną na takich szosach dobre 70-100 km/h (zapraszam w okolice Kościerzyny jak nie wierzysz), a w trójmieście jak spadnie 5 cm śniegu to momentalnie masz 10 stłuczek i wypadnięć z drogi, reszta jedzie w tym czasie 30 km/h po mieście
@Kopyto96: No niestety, chociaz rownie czesto to #!$%@? X5tki albo volviaki typu X90. Niedawno zapytalem znajomą z Gdańska dlaczego w trojmiescie nikt nie reaguje jak np jadac lewym pasem wlaczasz prawy kierunek, to odpowiedziala mi "ale ze co ma zrobic?"... Rowniez takiego zajezdzania jak w trojmiescie nie widzialem nigdzie indziej w polsce, autentycznie zostawisz 30m na obwodnicy jadac 120/h i zawsze ktos sie wcisnie, a potem czarna kreska na google maps
Będę pruć zygzakiem i wciskać się przed samą maskę, BO JA MUSZĘ SZYBKO


@Kopyto96: I po tym zdaniu widać kim jesteś na drodze. Wiesz po co jest prawy pas? Żeby nim jechać jak masz miejsce, a nie się uczepicie środkowego albo lewego i później trzeba was ZYGZAKIEM wyprzedzać, bo wy nie potraficie #!$%@? ogarnąć o co chodzi w tych pasach ruchu XD. Nie potrzebnie zamieszanie takie miernoty wprowadzają, a później płaczą,
  • 0
@CREATE_USER: Ja jeżdżę zawsze prawym, chyba że wyprzedzam tiry, bo na obwodnicy jadę max 90-100 jak jadę do pracy, jak jadę na autostradę, to lecę te 110. Więc z dupy ta twoja teza.