Wpis z mikrobloga

Od paru dni, konkretnie jak przyszły te większe mrozy zauważyłem pewien problem z ogrzewaniem. Mam piec na eko 12kw, dom ocieplony 110m, podłogówka wszedzie. Mam problem by piec wskoczył na tryb podtrzymania. Temperatura na piecu 50 st, temp na bojler 47. Zawór 4d otwarty na 4 poziom z 7 i podłogówka też jest tylko dość ciepła. Problem w tym że pompa od cwu odpala mi się za każdym razem gdy dobije temp do tych 52 czy tam 53 i wtedy jak odpali się pompa na cwu to od razu spada temp na piecu. Co może być przyczyną tak szybkiego wychładzania pieca? Spalanie mam względnie podobne, około 17kg na dobę
#ogrzewanie #remont #hydraulika #kiciochpyta #pytanie
  • 2
  • Odpowiedz
@TaniecMajster: piec generuje po prostu za małą moc do zapotrzebowania. Przez mrozy dom ma większe zapotrzebowanie i woda wpływająca do bojlera też jest zimniejsza więc zapotrzebowanie na ciepło wzrosło. Pewnie masz ustawiony priorytet na dom więc bojler załącza się w momencie osiągnięcia temperatury zadanej na piecu, a że dom pobiera więcej energii to bojler ciągle jest niedogrzany. Musiałbyś popatrzeć czy nie masz w sterowniku pieca możliwości zwiększenia procentowego mocy pieca,
  • Odpowiedz
@mtamig: Doszedłem do tego że pompa cwu załączała mi się cały czas gdy piec osiągnał zadaną temp co wychładzalo piec no logiczne. Wieczorem to było normalne ale nie teraz gdy rano zużycie wody było tyle co na umycie zębow. Zresetowalem sterownik i teraz już nie włączyło się grzanie wody, więc albo faktycznie ją dobił do zadanej na cwu albo było coś zawieszone. Będę obserwował i dzieki za podpowiedź
  • Odpowiedz