Wpis z mikrobloga

Pomijając kwestie czy budowa CPK jest słuszna czy nie, to uwalenie tego projektu będzie dla Tuska politycznym samobójstwem.
Zostanie zapamiętany jako ten, który na zlecenie Berlina uwalił priorytetowy i ważny projekt dla Polski.
Oczywiście z CPK Pisowców należy wywalić jak najszybciej, każdego bez wyjątku, bo nie można pozwolić aby CPK budowali ludzie, którzy odpowiedzialni są za Ostrołękę, szwalnie maseczek czy Izerę.
Audyt jest konieczny, nowe władze są konieczne, ale jeżeli Koalicja naprawdę chce uwalić CPK, to musi przedstawić solidne i niepodważalne argumenty, bo inaczej w w opinii publicznej zwycięży narracja: Tusk na zlecenie Niemiec.

Cyrk z Pisowcami jeszcze trochę potrwa, ale w końcu ludzie zaczną zadawać pytania: gdzie jest CPK, gdzie jest Atom, Donaldzie co dobrego zrobiłeś, bo wsadzenie Pisowców do więzień to trochę za mało.

#polityka #sejm #wybory #cpk
mango2018 - Pomijając kwestie czy budowa CPK jest słuszna czy nie, to uwalenie tego p...

źródło: 000HDE1YB3H7HV1F-C122-F4

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@mango2018: moje zdanie na ten temat jest takie: sprawdzić ile PiS tam nakradł, wsadzić winnych do pierdla, a potem zbudować CPK. Projekt jest korzystny dla Polski, zresztą nie PiS go wymyślił bo plany były od dawna. Okęcia nie rozbudujesz, a zarówno Polsce jak i LOTowi przyda się ten port. Jak się do tego doda inwestycje na kolei to moim zdaniem ma to sens.
  • Odpowiedz
  • 80
@mango2018: jako wyborca PO, mam w dupie to CPK. Za 4 lata dla mnie bedzie kluczowe stan telewizji, trójpodziału władzy, podatków.
A nie tam lotnisko. I tak samo myśli wielu moich znajomych.
  • Odpowiedz
Zostanie zapamiętany jako ten, który na zlecenie Berlina uwalił priorytetowy i ważny projekt dla Polski.


@mango2018: przez kogo? Chyba tylko przez te pelikany, które jak stare baby dają się nabrać na te teksty o Niemcach. Budowa CPK powinna zależeć od wyniku audytu, a nie od opinii jakiejś grupy wyborców.

I jakbym miał obstawić na loterii, to stawiam, że audyt wykaże mnóstwo nieprawidłowości i manipulacji. Trzeba będzie najbliższą dekadę poświęcić na rozwój
  • Odpowiedz
  • 1
Chyba tylko przez te pelikany, które jak stare baby dają się nabrać na te teksty o Niemcach.


@lhotse89: Te Pelikany mają też prawo głosu i taka prosta narracja trafia do Grażyn i Januszy.
Jak już wspominałem: nie rozstrzygam czy CPK jest zasadne czy nie,
Natomiast wiem, że CPK ma spore poparcie społeczne i jeżeli Tusk nie chce go budować, to musi stanąć na głowie i przedstawić solidne argumenty, naprawdę solidne, bo
  • Odpowiedz
  • 0
Ktos niezla fantazje mial na tej grafice.


@BayzedMan: Wziąłem pierwsze lepsze z google grafika.

Ciekawe kto, gdzie i jak mialby tak latac na lotnisko po srodku niczego xD


Wiesz, jak się zamknie Okęcie, Łódź, Radom Modlin. to ludzie nie będą mieli za bardzo wyboru, plecak na plecy i ciuchcią na CPK.
Na zachodzie to ludzie jeszcze sobie poradzą, bo rzut kamieniem do Niemiec, ale na wschodzie i centrum, jak nic innego
  • Odpowiedz
@mango2018: racja, ale też gros wyborców koalicji podchodzi do tematu jak @mcsQ:

Myślę (ze sporą dawką nadziei w naród), że wystarczy dosadnie przedstawić brak argumentów za CPK w obecnej formie i w obecnym czasie - a to samo w sobie stanowić będzie najlepszy kontrargument (tj. wykazanie kłamstw na jakich zbudowana jest obecna fikcja CPK)
  • Odpowiedz
@mango2018: Oni zamierzaja zamknac istniejace lotniska?
To by byl strzal w kolano z bazuki wiec xD

Myślę (ze sporą dawką nadziei w naród), że wystarczy dosadnie przedstawić brak argumentów za CPK w obecnej formie i w obecnym czasie - a to samo w sobie stanowić będzie najlepszy kontrargument (tj. wykazanie kłamstw na jakich zbudowana jest obecna fikcja CPK)


@lhotse89: Po prostu przedstawic koszt zbudowania tego CPK i przekierowac to na
  • Odpowiedz
@mango2018 jako wyborca obecnej koalicji rządzącej oczekiwałbym w przeciwieństwie do poprzedników transparentności, publikacji analiz dotyczących tej inwestycji i na ich podstawie podejmowania decyzji. Pisiory sprowadziły debatę do poziomu emocjonalnego z nawiązaniami do Berlina, a nam do tej pory nie przedstawiono żadnych konkretów. To powinna być chłodna ekonomiczna kalkulacja. Liczę na solidny audyt na start.
  • Odpowiedz
  • 1
Oni zamierzaja zamknac istniejace lotniska?


@BayzedMan: No tak, takie jest przecież założenie CPK, po budowie Okęcie, Łódź, Radom i prawdopodobnie Modlin do zaorania, bo inaczej na CPK nie będzie ludzi.

Po prostu przedstawic koszt zbudowania tego CPK i przekierowac to na budowe elektrowni atomowej.


Elektrownia jądrowa ma swój budżet, zbudować więcej to nie jest taka prosta sprawa.
Trzeba byłoby rozmawiać z Chińczykami, bo cholernie ciężko zamówić teraz nowe reaktory, bo cały
  • Odpowiedz
  • 1
@Pasiak420:
Ja tak samo.
Niestety debata polityczna w Polsce sprowadza się do emocji, prostych haseł i populizmu.
Obawiam się, że Tusk nie zdoła przekonać opinii publicznej argumentami i niestety wygra narracja: Niemiecki agent.
Jeszcze wiele wody w Wiśle upłynie, zanim debata w Polsce będzie sprowadzać się do argumentów i analiz.
  • Odpowiedz
@mango2018 główne powody dla których CPK nie powinno powstać:
- koszt - moje szybkie obliczenia mówią że CPK będzie kosztować minimum 50mld zł.....
- odchodzenie przewoźników od tzw lotnisk typu hub. Min dlatego "prawie nowe" A380 kończą służbę.
- jak się kończy budowa lotniska w szczerym polu to się w UK przekonali po wybudowaniu lotniska Stansted
- konkurencja ze strony innych lotnisk. Min niemieckich
  • Odpowiedz
  • 0
@kendziu666:

- koszt - moje szybkie obliczenia mówią że CPK będzie kosztować minimum 50mld zł.....


Nie jest to jakiś kosmiczny wydatek, na którego nie stać Polskę: to koszt 13 i 14 emerytury.
Moim zdaniem do przełknięcia.

- odchodzenie przewoźników od tzw lotnisk typu hub. Min dlatego "prawie nowe" A380 kończą służbę.


Tu się zgodzę, faktycznie to może być problem.

- jak się kończy budowa lotniska w szczerym polu to się w
  • Odpowiedz
Cyrk z Pisowcami jeszcze trochę potrwa, ale w końcu ludzie zaczną zadawać pytania: gdzie jest CPK, gdzie jest Atom, Donaldzie co dobrego zrobiłeś, bo wsadzenie Pisowców do więzień to trochę za mało.


@mango2018: Jeśli gospodarcze decyzje nowego rządu nie wpłyną jakoś radykalnie na pogorszenie mojej jakości życia to jak dla mnie Tusk może poświęcić 4 lata wyłącznie na gnębienie pisowców i będę bardzo zadowolony. CPK natomiast od samego początku był dla
  • Odpowiedz
@mango2018 uwalenie CPK to oszczędzenie Polsce wydania setek miliardów na bezwartościowego pisowskiego misia. Jest to bardzo dobre posunięcie, tak samo jak rezygnacja z debilnej budowy Pałacu Saskiego. Mamy już pokaz jak cudownie działają pisowskie "inwestycje" - Ostrołęka, przekop, Radom, Izera.
  • Odpowiedz
@mcsQ: to musicie być z kumplami nieźle wqrwieni, sąd nie pozwolił na zmianę w KRS więc przejęcie władzy w TVP jest już oficjalnie niezgodna z prawem, marszałek składa sobie dokumenty nie do sądu tylko do zaprzyjaźnionej izby której wskazuje że odpowiednie osoby powinny być wybrane do wydania wyroku (xD) a teraz kontrowersyjne wsadzenie dwóch posłów do więzienia pomimo dwóch wyroków TK, które nie do końca są po stronie koalicji.
Jeszcze gorsze
  • Odpowiedz