Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki jest najlepszy sposob na przestawienie zegara biologicznego? Bo dwa tygodnie siedzenia w domu zrobily swoje, a zaraz bede musial wstawac chwile po piatej, gdzie teraz klade sie jakos o 4:00 i spie do 13:00. xd Help plz, bo w ogole nie czuje zmeczenia. Myslicie, ze spanie krocej zalatwi sprawe i pomoze mi pojsc wczesniej?
  • 7
  • Odpowiedz
@n1c3: terapia szokowa, albo twoj oranizm lubi szok albo to #!$%@? porada

mam znajomych co płaczą o godzinę i takich co 4 w ciągu doby różnicy nierobi. wiek tu niema znaczenia (no ok przed 70 wszyscy są :D )
  • Odpowiedz
@n1c3: Same. Mój sposób to przetrzymać do kolejnego dnia, o ile nie masz problemów zdrowotnych no to kawka yerba i pójść spać o 19-20 wstać nawet o tej 3,4 rano, a później już z górki + taki, że jak się powiedzie, to już później systematycznie można chodzić spać o tej 21-22 wieczór.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@nunczako: kurde, myslisz, ze jest sens? bo ogolnie spi mi sie dobrze, tylko wiesz - tutaj zamiast polozyc sie o 22:30, kladlem sie pol godziny pozniej, godzine pozniej i tak wyszlo, ze teraz spie 04:00-12:00 xD

@DiatlowPies: chyba tak zrobie, albo po prostu pojde spac na 3/4h, zeby jakkolwiek sie zregenerowac. powinno starczyc chyba (mam taka nadzieje, ale ostatni raz nocke zarwalem chyba z 7 lat temu).

@drinkIT: chyba
  • Odpowiedz
@n1c3: Jest to jakieś rozwiązanie, ale jak dasz radę "przetrzymać" i nie zasnąć, to zawsze lepiej nie szprycować się lekami.
Ogólnie tak to jest reklamowane:
* W zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: 2 mg do 3 mg melatoniny raz na dobę, po zapadnięciu zmroku, rozpoczynając od pierwszego dnia podróży. Kontynuować leczenie przez 2 do 3 kolejnych dni po zakończeniu podróży.
* W zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania związanych
  • Odpowiedz
@n1c3 miałem dosłownie to samo, ponad 3 tygodnie na dupie w domu i zamiast zasypiać 23 zasypiałem 4-5. Zarwalem raz nocke i poszedłem spać na drugi dzień i się przestawiło, może nie jakoś super ale przestawiło xDD
  • Odpowiedz