Wpis z mikrobloga

@M4lutki: a czytałeś książki? mnie strasznie wciągnęły i czułam smutek, że już się skończyły. czekam więc na drugą część ekranizacji, bo te szwedzkie wersje mi nie podeszły. brzydki Blomkvist i jednak Rooney Mara zdecydowanie lepiej pasuje do roli Salander. jest taka bardziej... naturalna w tej roli. czuć, że może faktycznie mieć coś ze sobą, jakiś taki mrok, a ta ze szwedzkiej wydaje się być po prostu pewną siebie kobietą i nic
@SScherzo: Film świetny. W sumie to dzięki niemu zainteresowałem się trylogią i ogólnie czytaniem książek :).

Co do drugiej części, to czytałem, że pierwsza nie przyniosła dużych zysków (niektóre źródła podawały, że w ogóle przyniósł straty) i nie wiadomo czy w ogóle powstanie. Jeśli Cię to interesuje, to wszystkie 3 książki zostały już zekranizowane przez szwedów.
@bish: wiem, ale, jak pisałam wyżej, nie podeszły mi :) myślisz, że Fincher zrobiłby jedną część i resztę olał? wydaje mi się, że skoro się podjął, to raczej dokończy. mam taką nadzieję. może nie teraz, ale w przyszłości.