Wpis z mikrobloga

Co wy za bzdury wypisujcie. Przecież Wąsik i Kamiński są winni ale jeżeli prezydent ich ułaskawił to nie można ich wsadzić do więzienia wy chcecie niszczyć prawo czy jak. Prawo łaski to ostatnie co nam zostało po monarchii i chociaż nie zawsze mi się podoba kto jest ułaskawiony to trzeba się tego trzymać. A nie jakiś dyktator Hołownia z ekipą będzie wprowadzać dyktaturę i ludzie się cieszą albo prawo albo demokracja i bezprawie...
#konfederacja #sejm #polityka #bekazpo #bekazpisu
  • 14
@Tajgoch: Prawo Łaski tak nie działa, jego można użyć wobec skazanych przestępców, nie podczas trwających rozpraw. Nieironicznie, jakby Duda użył prawa łaski ponownie(a.k.a skompromitował się), to by tym razem zadziałało.

Also, prawo łaski jak i wszystkie relikty monarchii powinny iść do śmietnika razem z tym zacofanym systemem.
@Tajgoch: Tak, demokracja to milion razy lepszy system nawet z jego wadami, bo jak masz beznadziejnego autokrate, czy tam króla, to bez krwawej rewolucji go nie usuniesz. W Demokracji po prostu głosujesz na inną partię i elo. No i w poprawnej demokracji żaden karakn ci nie rozpieprzy trójpodzału władzy, a jak zacznie skakać, to może zostać skazany przez sąd. Król niczego się nie boi i może robić co chce, tak jak
@AlbertoBarbosa: w Polskim prawie nie jest wyszczególnione kiedy prezydent może skorzystać z prawa łaski. Nie ma też żadnej wiarygodnej interpretacji prawa, która mogłaby zawężać jego użycie. Więc najlogiczniejszym jest stwierdzenie, że są winni bo sąd to orzekł, ale nie muszą odbywać kary jako że prezydent skorzystał z prawa łaski.

A następnym razem zanim się uchwali prawo to należy je dobrze przemyśleć...
@Tajgoch: zdefiniuj 51% głosujących emerytów. Czy masz na myśli 51% populacji Polski, czy 51% emerytów wśród głosujacych? Bo to są kolosalnie dwie różne rzeczy. Ale podejrzewam, że to drugie, bo nie ma 51% emerytów w populacji Polski. Wtakiej sytuacji to niewiele zmienia, bo emeryci są najaktywnieszą grupą wyborczą, reszta Polski tak bardzo nie głosuje. Teraz jak Polacy się wkurzyli PISem i poszli zagłosować, to była rekordowa frekwencja od upadku komunizmu, więc
demagog nie jest wiarygodnym źródłem jakichkolwiek informacji.


@r4x4: użyłem demagoga, bo widziałem na twitterze, że konfederaci się czasem na niego powołują. Zresztą, tutaj na wykopie główny zwoływacz wykopowy konserw też używa demagoga jako źródła i owego demagoga wykopałeś wtedy. Więc prosze, nie pisz mi, że demagog nie jest wiarygodnym źródłem, skoro sam wykopujesz demagoga, kiedy ci to pasuje pod twój światopogląd.

https://wykop.pl/link/7081747/to-dzieki-dwom-poslankom-koalicji-obywatelskiej-2-mld-zl-na-tvpis-przeszlo
AlbertoBarbosa - >  demagog nie jest wiarygodnym źródłem jakichkolwiek informacji.

@...

źródło: dmgog

Pobierz