Wpis z mikrobloga

Hej
Wybieram się do adwokata z pewną sprawa (mam garaż w którym niestety członek rodziny trzyma swoje rzeczy czyli części samochodowe jakiś złom etc) na mojej nieruchomości i działce. Miał to zabrać jakieś już 6 lat temu.
Jakie mogą być mniej więcej koszta sądowe założenia sprawy etc? I koszty adwokata osobno rozumiem?
Nigdy nie byłem u adwokata z jakąkolwiek sprawa więc się nie orientuje za bardzo. Nie wiem na jaką kwotę się przygotować. I od czego to zależy?
Dziękuję za odpowiedź :)

#prawo
  • 21
via Android
  • 0
@macan hmmm no mam podwórko dosyć spore i właśnie robię sobie remont domu.
Byłem u chłopa to w dupie ma. Dostał jakiś ponad rok temu list od prawnika bo byłem się poradzić, że jak nie zabierze rzeczy to sprawa do sądu i będzie pobierana opłata za to, że w moim garażu trzyma śmieci swoje.
I dalej nic nie ruszyło.
Dzwoniłem to gadał ze on nie ma gdzie tego trzymać, że przyjedzie do
via Android
  • 0
@macan No mam dostęp do garażu bo mam klucz.
Ale wiesz to było przepisanie spadku po moich dziadkach.
Więc prawo do tych rzeczy nie przechodzi na mnie.
Nie mogę teoretycznie nic z tym zrobić mimo, że garaż jest mój.
@Cinek93: to weź to wywieź w #!$%@? tak, żeby nie wiedział gdzie, powiedz my, że sprzedałeś na złomie i dali Ci za to 800 zł, a że spadek był wspolny, to oddasz mu połowę z tego, czyli 400 zł.

Jak będzie chciał iść to sądu, to mu pokaż gdzie wywiozles, a jak nie, to serio sprzedaj¯\(ツ)/¯
via Android
  • 0
@Kingside No ma to w dupie bo już kilka lat nie przyjeżdża do garażu nic nie bierze więc te śmieci ten złom pewnie już mu się nie przyda.
Tam jest mnóstwo części do ciężarówek starych, opony etc. Jakieś łóżka stare itp.
Tam by tego na naczepę chyba nie zmieścił tyle tego syfu jest...
via Android
  • 1
@Kingside @macan ok to chyba mnie przekonaliście.
Będę powoli wywalał te rzeczy, segregował co do śmieci, co na złom i tyle.
Sprzedam na złom większość tego szrotu.
Garaż mi potrzebny na materiały bo robię sobie remont domu a nie mam gdzie trzymać materiałów.
@Cinek93: Zależy jaki będzie miał pomysł na sprawę i czy zaryzykuje swoim czasem bo to będzie upierdliwe postępowanie ale można na nim pobocznie zarobić. Zakładam jednak że bez minimum 2 tysięcy się nie obejdzie
@Cinek93: bo jest z tym dużo roboty, co najmniej pewnie kilka rozpraw, do tego pewnie postępowania doręczeniowe i nawet jak wygrasz to długotrwałe postępowanie egzekucyjne
@Cinek93: @Adams_GA Dlaczego przestępstwem?

Jak będziesz posiadał u mnie w domu swoje rzeczy i Ci dam czas na ich zabranie np. miesiąc, a Ty to olejesz i je wyrzucę po roku, to o jakim przestępstwie mówimy?

Poza tym, juz widzę jak gośc idzie do sądu dla jakiegoś złomu.