Wpis z mikrobloga

#budowadomu
#budujzwykopem
#budujzchaferem

Będę robił budynek gospodarczy, 35m2 na zgłoszenie. Co myślicie, żeby go normalnie ocieplać? Na fundamenty, 5 cm xps, podłoga eps100 5-10 cm, fasada 10 cm, dach wełna. Po co? Żeby temp nie spadała poniżej 0. Przy -10 na zewnątrz i tak to nic pewnie nie da, ale pomyślę nad jakimś ekonomicznym systemem grzania. W takim garażu trzyma się różne rzeczy i denerwuje mnie pilnowanie i wynoszenie z niego na zimę rzeczy, które mogą być zniszczone przez mróz.
  • 10
  • Odpowiedz
@jabukasiga: Ja bym ocieplił, do tego dajesz najlepiej klimę i możesz sobie ustawić automatyczne grzanie jak spadnie temperatura poniżej jakiejś.
  • Odpowiedz
@jabukasiga: Powinieneś zdawać sobie sprawę że ziemia utrzymuje temperaturę powyżej zera i odcinanie od niej nieogrzewanego pomieszczenia to nie najlepszy pomysł, jak nie chcesz tam więcej niż 10 stopni to nawet ogrzewanego nie warto odcinać izolacją bo więcej stracisz niż zaoszczędzisz. Kiedyś ludzie trzymali w nieogrzewanych piwnicach zapasy na zimę i nic nie zamarzało mimo mrozów większych niż dziś.
  • Odpowiedz
@jabukasiga: ja tak zrobiłem, dociepliłem se wolnostojący garaż,
w posadzce 7 centów, na ścianach 20 xD (musiałem tyle bo mi zostało po budowie domu)
na przyszły sezon wrzucam tam jakąś farelkę na ścianę i będę se dogrzewał jak będę se przy aucie grzebał albo coś tam majsterkował. Nawet głupie farby i inną chemię narażoną na niskie temp będzie można trzymać - same plusy :)

teraz w środku mam 2-3 stopnie
  • Odpowiedz
Żeby temp nie spadała poniżej 0


@jabukasiga: jak chcesz zeby temperatura nie spadla ponizej 0 to ociepl sciany i strop/dach, a podloge zostaw. Grunt bedzie oddawal cieplo.
  • Odpowiedz