Wpis z mikrobloga

#ibs #jelita #medycyna #zdrowie Czy ktoś może choruje na IBS i przyjmował SSRI na to? Gastrolog namawia mnie na branie narkołyków a ja się wzbraniam, bo to przynosi więcej szkody niż pożytku (albo mam takie złe przeświadczenie, nigdy nie brałam tego). Ale lista skutków ubocznych mnie przeraża. Czy to ostateczność i czy mi rzeczywiście pomoże? Ostatnio objawy doskwierają mi coraz bardziej i mam rozterkę co zrobić. A jak nie SSRI to co innego?
  • 8
@Jomasoo: Byłem u psychiatry z powodu innych problemów, ale miałem (mam) IBS. Przy okazji leczenia udało mi się wyprostować sytuację z żołądkiem. Poziom życia przed terapią i po terapii to jest niebo i ziemia, a nawet nie była celowana w problemy z brzuchem.

Asertin i Trittico CR na jakieś 7 miesięcy.

Czasami zapominam jakie życie potrafiło być pod względem IBS paskudne zanim sobie zrobiłem tę kurację. Zasadniczo to polecam gorąco się
@Jomasoo: ja biorę SSRI od 12 lat, z tymi skutkami ubocznymi nie jest źle. Jedyne na co trzeba uważać to przy odstawieniu robić to stopniowo jak już się zacznie brać. Wydaje mi się, że też mam coś w rodzaju IBS (chociaż tylko jeden gastrolog to stwierdził) natomiast u mnie raczej nie widzę żeby SSRI mi pomagało ale to pewnie też zależy od przyczyn. Generalnie mam wrażenie, że medycyna gówno wie na
@krepak brałam probiotyk razem z lekiem łagodzącym objawy - duspatalin, natomiast to tylko łagodzi objawy i to nie całkowicie . Chciałabym coś czego nie będę musiała łykać codziennie do końca życia, albo że odstawię i wszystko wróci od razu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Howard_Roark rozumiem, dzięki za podzielenie się. To zawsze jakiś punkt widzenia do moich rozważań. No i jeszcze jak już się zdecyduje to zostaje rodzaj SSRI, bo z tym też można kombinować niezłe