Wpis z mikrobloga

#pc #komputery #serwispc #elektroda #elektryka
Mam zasilacz modularny be quiet! Pure Power 12 M 650W 80 Plus Gold ATX 3.0, ale bez kabla zasilającego CPU 8-pin. Znalazłem w internecie kabel POWER CABLE CC-7710 https://www.bequiet.com/pl/accessories/1449<
ale w karcie produktu jest napisane, że nie jest kompatybilny z serią Pure Power.
Nie zasili 5 3600? Może spalic mobo?
madridista1400 - #pc #komputery #serwispc #elektroda #elektryka
Mam zasilacz modularn...

źródło: Screenshot 2024-01-08 at 11-30-07 Datasheet_PowerCable_pl.pdf - Datasheet_PowerCable_pl.pdf

Pobierz
  • 4
@Ademu: nie wiem czy dobrze zrozumiałeś. Kabel, który znalazłem i chcę kupic też jest be quiet - tak jak zasilacz. Wg tabeli ze strony be quiet ten kabel nie jest kompatybilny z zasilaczami PurePower 12. Pytanie co się stanie, kiedy kupię i podłącze ten kabel do niekompatybilnego zasilacza?
@madridista1400 Sprawdź dokładnie zawartość pudełka bo to jeden z podstawowych kabli. Nie może go nie być. I zamiast kupować to napisz do bq - powinni dosłać, jeśli faktycznie go nie ma. Niekompatybilny kabel to ryzyko uszkodzenia/nie uruchomienia/nie działania sprzętu.
@madridista1400: Po podłączeniu, może mieć ińny pinout niż wymaga płyta główna.

Znaczy to tyle, że może być odwrócona biegunowość.

Przy próbie uruchomienia powinno zadziałać zabezpieczenie przeciw zwarciowe i po sekundzie lub dwóch - odciąć zasilanie.

Możesz zmierzyć napięcia multimetrem przed podłączeniem takiej wtyczki do płyty głównej.
Gdzieś na necie powinieneś sprawdzić jaki jest poprawny pinout, i wtedy po prostu przy użyciu cienkiego śrubokręta - zamienić przewody we wtyczce.