Wpis z mikrobloga

Cześć, próbuję rozgryźć... #libreoffice

chcę ustawić proste formatowanie liczb, jest powyżej 0 to tekst ma być na zielono, jest poniżej to na czerwono... tylko skąd wziąć jakąś tabelkę kodów na kolor zielony? Te standardowe typu #05db00 nie działają, dopiero próbowałem już z bezsilności do tego wpisywać jakiekolwiek liczby i wyszedł mi zielony, tak zostało ale jak uzyskać inny odcień? Ewentualnie mogę mu wpisać green ale to znowu zbyt jasny, a odmiany typu darkgreen nie działają. Jak to ogarnąć? ew. jak napisać funkcje żeby zmieniał kolor zależnie od wartości?

#excel #arkusze #pomocy #help
MekaS - Cześć, próbuję rozgryźć... #libreoffice

chcę ustawić proste formatowanie lic...

źródło: PROBLEM

Pobierz
  • 3
  • 0
@Elec: Cześć, masz rację, działa od 00001 do 00064 ale po wyjściu z pliku i wejściu spowrotem tekst jest czarny, jakby formatowanie znika, co mogę z tym zrobić? Nie da się tego zrobić na zasadzie funkcji? Wtedy chyba byłoby na stałe?
po wyjściu z pliku i wejściu spowrotem tekst jest czarny, jakby formatowanie znika

@MekaS: Napisałem ci dlaczego (wg informacji które znalazłem w internecie) tak się dzieje.

co mogę z tym zrobić

@MekaS: Użyć kolorów które są oficjalnie wspierane.

Co do funkcji to nie pomogę bo sam mam jedynie doświadczenie z Google Sheets, ale na szybko spojrzałem i nie ma tam funkcji w stylu "kolor" więc zgaduję, że w libreoffice też
Elec - >po wyjściu z pliku i wejściu spowrotem tekst jest czarny, jakby formatowanie ...

źródło: dd

Pobierz