Wpis z mikrobloga

@Antek1204: Ale mnie zawsze wkurzaja takie pytania - upraszcza jak zrobisz prosty widok xD mozna zrobic tak, zeby bylo gorzej.
Tak szczerze to nie wiem o co chodzi w tym "czy moze by uzyta jak tabela w select, insert, update" - no niby moze np. w podzapytaniach albo nie da sie updatowac czy wsadzac danych do perspektywy.
Czy jest obiektem przechowujacym dane - no znowu, w jakim sensie? Musi skads brac
  • Odpowiedz
można updatować tylko nikt tak #!$%@? nie robi, ja też bo dopiero to sprawdziłem bo wpisie opa


@TheMexicano: a to nie zalezy od bazy czasem? Albo od tego jak widok jest skonstruowany?

widoki piszę sie najczesciej z jednego powodu,


@TheMexicano: no widzisz, najczesciej. Ale to nie jest wrodzona wlasnosc widokow. Dlatego nie lubie takich pytan.
  • Odpowiedz
  • 0
Dobra są przechowywane.

Perspektywa jest wyliczona "na zapas", jej wynik jest przechowywany w bazie danych na normalnych zasadach. Aktualizacja danych stanowiących podstawę wyliczenia pociąga za sobą aktualizację zmaterializowanej perspektywy (lub jej skasowanie i ewentualnie, ponowne wyliczenie).
  • Odpowiedz
@Antek1204: jeśli puścisz widok select * from WIDOK i zmodyfikujesz dane ale nie puścisz ponownie widoku to cały czas widzisz te dane czyli niejako 'stan tego wykonania' jest tymczasowo w bazie
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: szybciej zrobić alter view niż poprawiać w kodzie np. javy pushować commitować. Do alter view nie potrzeba programisty, ogarnite to wiecej osób niż programista i do tego ja przynajmniej najczestsze zastosowanie widoków, prodedur widziałem, czyli awaryjne 'manawry' programiku bez potrzeby programisty.
  • Odpowiedz