Wpis z mikrobloga

Złożyłem kilka zapytań o wycenę montażu #klimatyzacja w mieszkaniu 47m2 z bruzdowaniem ok. 3m w wielkiej płycie, jednostka zewnętrzna na balustradzie.

Dostałem ofertę na Gree Pular 3.2kw z montażem za 3,6k lub Kaisai Eco za 3,3k.
Czy to rozsądne ceny w #warszawa i co byście wybrali z dwóch powyższych? Nie mam jakichś szczególnych wymagań wobec klimy, ma służyć tylko do chłodzenia latem, najlepiej bezawaryjnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 10
  • Odpowiedz
@DKK1306 ceny są jak najbardziej ok ale zastanów się czy nie warto od razu zainwestować w splita. Ja mam klime Daikina w jednym pokoju ale w lato w drugim brakuje mi tego chłodku. A no i oczywiście kontaktowałeś się ze wspólnotą/administracją w sprawie podłączenia do jakiejś rynny?
  • Odpowiedz
@DKK1306: chłopie, to darmo :D Ja za instalację klimy w sypialni, w domu jednorodzinnym, w okolicach Płocka zapłaciłem prawie 5200 zł. Patrzę teraz po cenach tego Gree to samo urządzenie kosztuje 3200 zł brutto. Biorąc netto i 8% VAT na sprzęt i instalację - dobra cena. Nie wiem tylko czym jest ten Gree. Kaisai znam, dobra marka. Fakt - ja ściągałem instalatora z Łodzi, bo go znam i wiem, że
jakis_login - @DKK1306: chłopie, to darmo :D Ja za instalację klimy w sypialni, w dom...

źródło: Zrzut ekranu 2024-01-06 231456

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@jakuba94 Myślałem o tym, ale przede mną generalny remont i nie powiem, cena gra dużą rolę. Jeszcze nie kontaktowałem się ze wspólnotą, dzięki za podpowiedź.

@jakis_login Opinie znalazłem tylko pozytywne (o ile prawdziwe), w dodatku jedyna firma, która w odpowiedzi na zapytanie wysłała mi bardzo szczegółowe wyliczenie, katalogi producentów. Ogólnie pozytywne wrażenie sprawili.
  • Odpowiedz
@DKK1306: rozumiem, nie twierdzę, że są źli. Po prostu wiem, ile biorą instalatorzy klimy i niecały tysiąc za podłączenie - dziwnie tanio (sprzęt netto to koszt około 2600 zł + instalacja + 8% VAT). Sam czynnik kosztuje swoje, do tego robocizna, przewierty, bruzdowanie, będą musieli przejść przez żelbetową ścianę elewacyjną i tak samo zrobić bruzdy w żelbecie, no robota na jeden cały dzień. U mnie nie było bruzdowania (skraplacz i
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@jakis_login W ofercie policzyli zestaw Gree za 2150 netto i robocizna netto 1200. Teoretycznie widzieli miejsce montażu, bo wysłałem im sporo zdjęć i opisałem budynek/lokal. Przedzwonię jeszcze po weekendzie do kilku firm w okolicy, zobaczę czego się dowiem.
  • Odpowiedz
@DKK1306: moge wiedziec jak sie sytuacja z klima? bo tez szukam klimy w wwie - multisplit na 2 pokoje i gosc mi proponue klime za ponad 15k xd
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@eehhh zamontowałem Pulara 3,2kw, już z całą robocizną za 3,5 tysiąca złotych. Przez chwilę myślałem o multisplicie, ale koszty mnie odstraszyły i nawet nie pytałem o konkretną wycenę xd
  • Odpowiedz
@DKK1306: mógłbyś podesłać namiary do tej ekipy montażowej którą brałeś? Szukam kogoś kto mi zamontuje właśnie jednostkę Gree. Masz jakieś zastrzeżenia co do pracy tej klimy po kilku miesiącach?
  • Odpowiedz