Wpis z mikrobloga

Czytałem że to PSVR2 jest o niebo lepsze od pierwszego PSVR, które chwilę miałem i było kiepskie. Właśnie odpakowałem swój egzemplarz, przeszedłem demo horizona i takie meh, grafika brzydka, obraz rozmyty, ruch kontrolerów nie zawsze odzwierciedla to co robię, a po przejściu tego króciutkiego dema, zaczęła boleć mnie głowa. Ogólnie nudno, myślałem że grafika będzie zachwycać, a horizon wygląda gorzej niż gry z PS4 xd W kółko tylko chodzenie, wspinanie się i podnoszenie pierdół wariującymi co chwilę kontrolerami, jednocześnie walcząc ze sobą żeby nie puścić pawia.
Inne, nowsze i droższe PCtowe zestawy VR są jakoś znacząco lepsze czy nie? Bo jeśli tak wygląda ewolucja VR to chyba prawdziwą, ładną i wyraźną "wirtualną rzeczywistość" będziemy mieli za 100 lat, bo ja nie widzę wizualnej różnicy między PSVR1 a PSVR2, tutaj i tutaj brzydko. Do tego ten kask tak śmierdzi jakąś chińską gumą że wytrzymać nie idzie. Nawet pornosa nie idzie na tym szmelcu odpalić ehh, cholerni japończycy
#vr #psvr #psvr2 #wirtualnarzeczywistosc #virtualreality #playstation #ps5 #komputery
HumanBeing - Czytałem że to PSVR2 jest o niebo lepsze od pierwszego PSVR, które chwil...

źródło: psvr2_hands_on

Pobierz
 • 13
 • Odpowiedz
@HumanBeing: testuję meta3. Fajne bo nie ma kabli, sensory ruchu i praca także bez kompa.
Kontrolery ok. Także praca bez - same ręce.
Google trochę się grzeją, w lecie może pot się lać.
Niestety spieprzyli odtwarzanie 360 video w wyższych rozdzielczościach (jakiś bug) i wszystko rozmyte.
No i problem z błędnikiem.
Dzieci szaleją, a mnie obala jak zrobię sobie lot w jumpsuit...
Nigdy nie miałem choroby lokomocyjnej, a tu jakbym w
 • Odpowiedz
bo ja nie widzę wizualnej różnicy między PSVR1 a PSVR2


@HumanBeing: w tym przypadku to chyba ślepy jesteś lub liczyłeś na Matrixa.

Też nie do końca rozumiem ludzi którzy się zachwycają grafiką w Horizon, raczej spróbuj nowego Resident Evil, Gran Turismo czy Synapse. Gumie ten zapach przejdzie bo jest w miare spoko i jest dużą zaletą w porównaniu do innych headsetów, ale ja ogólnie tego problemu nie miałem. Z kontrolerami też
 • Odpowiedz
 • 0
w tym przypadku to chyba ślepy jesteś lub liczyłeś na Matrixa.


@TomSz: PSVR1 testowałem kilka lat temu i ten zestaw zapamiętałem tak samo jak teraz wygląda PSVR2. Tutaj i tam bardzo kiepsko wszystko wyglądało moim zdaniem
 • Odpowiedz
@Blaskun: No tak dopóki Valve nie wyda Indexa 2, a mają takiego w planach. I raczej nie będą na tyle głupi żeby nadal polegał na wieżyczkach, jak już to zrobią hybrydę. Mam nadzieję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 • Odpowiedz
@HumanBeing: Jeżeli twierdzisz, że nie ma różnicy pomiędzy psvr1 a psvr2 albo jest mała to jesteś ślepy albo masz uszkodzone/źle ustawione google. Sorry nie ma innej opcji. Przeskok jest bardzo zauważalny.

Nosisz okulary na co dzień? Może masz słaby wzrok stąd masz rozmazane rzeczy również w VR? Może nie zdjąłeś naklejki zabezpieczającej ze szkiełek googli :D? Albo po prostu masz jakiś nietypowy IPD?
 • Odpowiedz
 • 0
@ReevoX: pewnie jest jakaś różnica, ale tak jak pisałem, PSVR1 testowałem kilka lat temu i było słabo. Dzisiaj testuje PSVR2 i też jest słabo, pewnie lepiej niż wtedy ale i tak kiepsko.
Postępowałem zgodnie z instrukcją, wszystko poustawiane dobrze. Obraz jest w miarę wyraźny kiedy gogle są mocno przyciśnięte na dobrej wysokości, ale myślałem że to będzie lepiej wyglądać jednak. Pixeloza, brzydkie tekstury, niedokładne sterowanie, o to głównie chodzi.

Od nowości
 • Odpowiedz
@HumanBeing miałem psvr, quest 2, obecnie psvr2. Nie jest to totalna rewolucja, ale przeskok między generacjami jest duży i zauważalny. Na quest 3 powinieneś mieć lepsze doznania z racji pancake lenses.
 • Odpowiedz
Inne, nowsze i droższe PCtowe zestawy VR są jakoś znacząco lepsze czy nie?


@HumanBeing: tak, dzisiejszy top to Pimax Crystal, Varjo Aero, ew. Bigscreen Beyond
a dla przeciętnego usera Quest 3
 • Odpowiedz