Wpis z mikrobloga

@murarz13: Mieszkam w tym miejscu, mam podgląd na to miejsce gdzie będzie ogrodzenie stało przez kamerkę, bezpośrednio za płotem siedzi w budce ochroniarz 24/7 więc może nie będzie tak źle
@robertx @robertx: Na budowach często stoi więc powinno dać radę. Kilka razy widziałem jak leży. Ale czy to wiatr czy sebixy to nie wiem. Jak zakryjesz czymś to będzie większa powierzchnia dla wiatru.
@robertx to są tak cienkiościenne rurki, że jak je naprawiałem to ciężko to w ogóle pospawać więcej jak zrobisz z tego żagiel to może być kiepsko. Niby one na budowach są często ruszane bo robią np. za prowizoryczne bramy, ale to nie te siły raczej.
@murarz13: nic nie kupione, planuje na razie. Potrzebuje 30m to kupię w razie czego

@Misiopysioo Jasne że blachy do tego nie przymocuje bo to poleci ale taka tkanina jak wyżej przepuszczająca wiatr myślisz że da radę?
@robertx: jak nie ułożysz tego w jednej linii, a zrobisz zygzak, to da radę wiatrowi (ale będzie wyglądać śmiesznie :D )
Na tymczasowe płoty też używana jest siatka leśna (wbijasz słupki w ziemię, a siatkę przybijasz gwoździkami do drewnianych słupów) - wygląda gorzej od tych paneli, ale jest wbite, więc powinno też więcej wytrzymać.
@robertx: Znacznie taniej wyjdzie ciebie kupienie stempli budowlanych i siatki leśnej. Ja tak sobie ponad 130m ogrodziłem i zapłaciłem za to jakieś 300-400zł + 2 dni ze szpadelkiem. Gdyby nie zakorzeniona gleba to z otwornicą bym to w pół dnia zrobił :) 2 lata mi takie ogrodzenie bez problemu wytrzymało, jakbym dodatkowo posmarował dysperbitem stemple przed włożeniem w ziemie to i z 5 lat by dało radę.