Wpis z mikrobloga

#okulary #soczewki #mirkimedyczne #kicochpyta
Witajcie
Noszę okulary - wyglądam w nich źle i chcę się ich pozbyć, więc planuję przejść na soczewki, jak ugryźć ten temat?
Problem jest taki, że nie znam swojej wady wzroku (aktualne okulary jakie noszę, są już momentami dla mnie za słabe).
Widziałem, w internecie że soczewki miesięczne/2tyg. wychodzą ok. 30-50zł/msc (droższa cena raczej nie wchodzi w grę).
1.Chcę udać się prywatnie, ponieważ kolejki są ogromne (u mnie w mieście na NFZ czeka ok. 600/700 osób ) - i tutaj jest pytanie, pracuję na umowie o pracę i chciałbym dopłatę do szkieł kontaktowych, będzie problem jak badania zrobię sobie prywatnie? Czy musi być na NFZ?
2.Czy takie soczewki w zakresie cenowym który podałem, mają sens?
Od lekarza medycy pracy (byłem badany prawie 2 lata temu, mam wpis o okularach)
  • 5
@wildgenie7 idź do dowolnego optyka, zrób badanie wzroku za 100pln.

Powtórz je u innego.

I soczewki sam sobie zamówisz przez internet. Wpiszesz tam wadę co wyjdzie ci u optyka.

U pracodawcy, zazwyczaj w kadrach dowiesz się szczegółów dofinansowania.
@wildgenie7 Żeby mieć dopłatę musisz na badaniach okresowych mieć pieczątkę że musisz pracować w okularach/soczewkach. Jeżeli nie masz w tej chwili skierowania na badania to możesz zgłosić pracodawcy że źle widzisz i potrzebujesz badań. Miałem badania okresowe w grudniu i wychodzi że obecnie nie bada się wady tylko stwierdza czy potrzebujesz korekcji, a badanie jaką masz wadę załatwiasz osobno.

Co do soczewek się nie wypowiem bo nigdy nie nosiłem
2.Czy takie soczewki w zakresie cenowym który podałem, mają sens?


@wildgenie7: tak, jak masz wadę różną na każdym oku to kupujesz opakowanie po 6szt soczewek i masz to na pół roku. Takie jedno opakowanie np acuvue oasys to będzie około 80zł zamawiając przez internet