Wpis z mikrobloga

jestem taka traditional lewaczką, bo jedynie czego chcę to:

- 100% zrównania w prawach i obowiązkach kobiet i mężczyzn, również w wojsku;
- mniej podatków i zobowiązań dla klasy średniej i zarabiających minimalną, a proporcjonalnie rosnących podatków dla bogatych;
- podatku katastralnego dla osób posiadających więcej niż 1 nieruchomość;
- odseparowania kościoła katolickiego od państwa i zerwania konkordatu;
- rozwoju energetyki jądrowej w większym, bądź równym stopniu co OZE;
- likwidacji KRUS i ozusowania farmerstwa;
- reformę i prywatyzację górnictwa;
- inwestycji w zbrojeniówkę i rozbudowy logistyki wojskowej;
- likwidacji praw socjalnych dla przybyszów spoza Unii oraz ograniczenia i większej kontroli nad prawami socjalnymi dla niepracujących azylantów;
- zrzucenia bomby atomowej na moskwę i zwalenia tego na państwo islamskie;
- likwidacji strefy gazy;

#neuropa #4konserwy #polska #bekazprawakow
  • 46
@Nowystaryziel to o czym mówisz to jakiś zawoalowany socjalizm kompradorski dla wybranych, który w już w teorii ma zbyt dużo restrykcji a w praktyce byłby dziurawy jak ser. Gdyby Kościuszko to słyszał to pewnie nasikałby na takie poglądy
@PomidorovaLova: dlatego napisałem, że demokracja to najgorszy system ale lepszego nikt nie wymyślił.
Jednak dzisiaj mamy matriarchat, więc albo wolność i równość bez względu na płeć, albo zamordyzm dla wszystkich i brak wolności- centralne planowanie. ¯\(ツ)/¯
popieram w zasadzie wszystko oprócz podatku katastralnego. Opodatkowany powinien być zysk z kapitału, a nie sam kapitał.


@kurczok niestety, ale to właśnie kapitał musi być proporcjonalnie podatkowany. To jest sednem narastającego rozwarstwienia. Poza tym nie widzę powodu dlaczego ktoś miałby posiadać więcej niż dwa mieszkania dla względów innych niż zarobkowe
@PomidorovaLova:
Błąd. Po pierwsze: opodatkowane powinny być działania, a nie stan.
Jak kapitał sobie leży, to niech sobie leży - od samego leżenia rozwarstwienie nie będzie się powiększać.
Dopiero wykonanie akcji na kapitale, która potencjalnie może przynieść zysk i (ewentualnie) pogłębić rozwarstwienie - powinno być opodatkowane.

Poza tym nie widzę powodu dlaczego ktoś miałby posiadać więcej niż dwa mieszkania dla względów innych niż zarobkowe

A ja mam dom w którym mieszkam,
podatku katastralnego dla osób posiadających więcej niż 1 nieruchomość;


@PomidorovaLova: ja bym powiązał to z ilością posiadanych dzieci tak aby można było kupić mieszkanie dla dziecka bez podatku
Błąd. Po pierwsze: opodatkowane powinny być działania, a nie stan.

Jak kapitał sobie leży, to niech sobie leży - od samego leżenia rozwarstwienie nie będzie się powiększać.


@kurczok: Jeszcze większy błąd! Owszem będzie, ponieważ stan bierny stan posiadania majątku rośnie, bądź maleje. W zależności od posiadanych ruchomości, nieruchomości i stanu konta w różnych walutach.

A ja mam dom w którym mieszkam, dom na mazurach i dwa mieszkania dla moich dzieci.


Czyli
co sprawi Polsce większe problemy - czy stworzenie i wsparcie umocnionego sojusznika w postaci dotowanego przez USA Izraela, czy może kolejny napływ zbytecznych uchodźców do Europy.


@PomidorovaLova: Tyle, że my nie bardzo mamy wpływ na ten konflikt, a zajmując stanowisko byśmy tylko niepotrzebnie wystawiali się na świecznik. Izrael tak czy inaczej strefę Gazy zrówna z ziemią, uchodźcy tak czy inaczej będą. Z resztą ten konflikt raczej nie spowoduje, że będzie ich
Tyle, że my nie bardzo mamy wpływ na ten konflikt, a zajmując stanowisko byśmy tylko niepotrzebnie wystawiali się na świecznik.


@wstanczyk To jest nic innego jak zaniedbanie dyplomatyczne, ponieważ powinniśmy być aktywni zarówno w negocjowaniu wygaszania tgo konfliktu, jak i dyplomatycznym rozwiązywaniu kwestii relokacji azylantów pomiędzy bliskowschodnimi sąsiadami. Potraktuj to w ten sposób: Każdy ruch dyplomatyczny służący zatrzymaniu bezdomnych arabów na bliskim wschodzie to +1 punkt dla stabilizacji Unii Europejskiej. I to