Wpis z mikrobloga

#komputery #pc #pcmasterrace

co moge zrobic jak hałasuje mi wentylator na karcie graficznej (tak myślę). jak gram w #cyberpunk2077 to jak podnosi sie temperatura to zalacza sie jakis wiatraczek i "rzęzi", póki co to otwarłem obudowe i pomogło tyle że mniej czasu załącza się ale dalej hałasuje. Jakimś wd-40 czy lubrykantem tam strzelić? :P PRóbowałem przepsikać spręzonym powietrzem i nic nie dało. Bawiłem się msi afterburnerem i ten hałas tylko jest na określonych obrotach, jak dam wyższe to przestaje. Co to możę byc?
  • 13
  • Odpowiedz
@turbine: A jak pokręcisz wiatrakiem na sucho, to nie skrzypi, nie chrobocze albo nie robi innych niepokojących rzeczy? Jak karta jest po gwarancji to myślę, że wymiana chłodzenia będzie najbardziej skuteczna.
  • Odpowiedz
@turbine: łożysko wentylatora ze starości lub wady fabrycznej mogło się spieprzyć. W zależności od modelu karty często wykonalna jest albo wymiana wentylatora albo całego plastiku z osadzonymi w nim wentylatorami.
  • Odpowiedz
@Huntley: no to nie krępuj się, poszukaj koledze zamiennika ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja tam wolę zalinkować coś co na 100% będzie pasować a nie że chuop se zamówi ujwieco i będzie się potem ze zwrotem bujał bo mu taki zakup anony w necie doradziły xD
  • Odpowiedz