Wpis z mikrobloga

#praca #prawo Czy premia frekwencyjna jest wliczana w jakiś sposób do stawki godzinowej na umowie zlecenie? Na obecnej umowie jestem 30 groszy poniżej obecnej minimalnej krajowej, ale poza tym dostaję raz na kwartał premię frekwencyjną zsumowaną z 3 miesięcy. Powinienem dostać wyrównanie do najniższej + premia czy jest okej?
  • 13
@kuba4370 premia jest uznaniowa albo ja masz albo nie za spłenienie jakis warunków, jak nie dostaniesz premii to zarabiasz ponizej minimalnej wiec dostajesz gołą pensje która powinna wynosić przynajmniej minimalną
@A_R_P czemu nie? To od pracodawcy zalezy czy ja dostanie czy nie. Nawet jak spełni warunki na uzyskanie premii to prcodawca może powiedzieć ze w tym miesiacu nie dostanie i tyle, wtedy mozna isc do sądu, ale to juz inna bajka
@m1chup: czyli to nie to samo. Nie może sobie nie przyznać premii jeżeli jest "za coś". Za to uznaniową może dać, bo ma dobry humor. To dwie różne premie.
@A_R_P zobacz sobie definicje słowa uznanie, bez różnicy jaka to jest premia to pracodawca i jego dobra wola decyduje czy ja dać czy nie. Napisałem że „premia jest uznaniowa” czy to frekfencyjna czy jakakolwiek inna zalezy od decyzji pracodawcy i nie moze być brana pod uwagę do obliczeni stawki minimalnej bo raz sie ja ma raz nie. Nie wiem czego nie rozumiesz.
@m1chup: frekwecyjna to nie uznaniowa. Po spełnieniu warunków pracodawca nie może uznać, że jej nie da xD oczywiście, że można ją włożyć do minimalnej. Po prostu jeśli warunki nie zostaną spełnione to i tak tą minimalną musi wypłacić. Nie masz pojęcia o czym mówisz xD
@A_R_P no dokładnie, ale miał wolną wole i uznał tak a nie inaczej, czy to jest zgodne z prawem to inna kwestia, mam nadzieje że juz rozumiesz dlaczego napisałem że premia jest uznaniowa… to czy można ja wliczyć do placy minimalnej według mnie jest nie prawdą, ale jak twierdzisz ze można i znasz temat to przyznaje ci racje