Wpis z mikrobloga

Mam dziwny problem, podłączyłem dzisiaj monitor pod laptopa i wyszły mi zielono-fioletowe poziome paski (głównie zielone) wygląda trochę jak poziomy matrix bo paski nie są statyczne.
Jak podłączyłem monitor pod komputer wszystko git. Jedynie co wiem, to na pewno nie jest to problem z kablami ani samym monitorem, bo sprawdzałem na różnych sprzętach.
Domyślam się, że może to być problem z kartą graficzną tylko jak podłączę laptopa pod TV wszystko działa jak należy.
TV - Laptop: podłączałem kablem HDMI
Monitor - Laptop podłączałem kablem VGA z przejściówką HDMI do laptopa
Wie ktoś o uj może chodzić?
#elektronika #komputery
  • 9
@Kuchi: A podłączałeś go już wcześniej? Może to jakaś niekontybilność sprzętowa + przejściówka, może być, że same wyjście do laptopa jest niesprawne. Resztę może być ta jak piszesz.
@Kuchi: Jesteś kumaty, wszystko działa, kabel spoko, TV działa. Były dwa standardy przesyłu kolorów, twój laptop jest za nowy dla Twojego starego monitora. Nie chce mi się historii przesyłu obrazu tu rozwijać.
@miszczu90: Ten monitor podłączałem pierwszy raz pod tego laptopa. Sprawdziłem czy na kompie też będą takie imby ale było git (też używałem przejściówki). Wyjście w laptopie raczej też dobre bo ekran na TV wyświetla dobrze z lapka
@Kuchi: Sprzęty mają kompatybilność wsteczną, Twoja duża karta z racji wielkości to ma, że kuma że to stary monitor, Twój lapek nie ma, Tu się rozchodzi o przesył kolorów i kompatybilność wsteczną. Jest o tym dokument nawet.