Wpis z mikrobloga

Pracuję zdalnie i myślę o kupnie starego drewnianego domu żeby w nim mieszkać. Chcę zaraz po zakupie zacząć tam mieszkać na stałe i stopniowo remontować. Na początek chcę mieć dach nad głową i ciepło.
Na co zwrócić uwagę żeby dom w ogóle nadawał się do użytku i dalszego odnowienia? Pewnie trzeba by sprawdzić fundamenty, ściany i belki? Na zakup będę miał 150 k więc to nie są jakieś wybitne perełki jeśli chodzi o stan techniczny, przykładowe:
https://www.olx.pl/d/oferta/dom-duza-dzialka-siedlisko-z-domem-84m-bojanowka-wohyn-radzyn-CID3-IDQwtuK.html
https://www.olx.pl/d/oferta/siedlisko-na-sprzedaz-w-antoniowka-gmina-gorzkow-CID3-IDXi0QR.html

#budownictwo #remontujzwykopem #domdrewniany #domyzdrewna
  • 44
Pewnie trzeba by sprawdzić fundamenty, ściany i belki?


@czykoniemnieslysza: Sprawdź też ocieplenie czy w ogóle jest i jak jest to jakie, żeby się nie okazało, że jedynym ociepleniem są trociny na strychu.
Warto też by było wiedzieć czy jest kanalizacja czy szambo, czy woda z wodociągów czy z pompy, jaki rodzaj ogrzewania.
No i też by wypadało się zorientować co jest w okolicy, czy sklep jest kilometr czy 20 od ciebie,
@czykoniemnieslysza: A masz kilkanaście tysięcy dodatkowe na wymianę kopciucha?
Albo w ogóle na zakup jakiegokolwiek pieca do grzania?
Plus kilka ton węgla za kilka tysięcy złotych?
W takim domu nie będzie ci ciepło bez ciągłego grzania bo nie były one izolowane.
@czykoniemnieslysza: @fizzly ten pierwszy co prawda ma dach ale za to z azbestu który musisz zutylizować w nie za długiej perspektywie ale i tak najważniejsza jest konstrukcja ścian a w tym drugim tylko trochę widać że rzeczywiście z bali drewnianych zrobiony tyle że jak wszedł robal albo woda i zgniły to naprawa będzie droższa niż postawienie od nowa.
Ok a jak to jest ze starymi piecami kaflowymi - będzie trzeba je przymusowo wymieniać?


@czykoniemnieslysza: Pewnie będzie trzeba.
Taki piec kaflowy to ogrzewa jedno, dwa pomieszczenia jeśli jest na ich łączeniu więc to nie jest metoda na ogrzanie całego domu.

Nie pchaj się w jakieś pustelnicze życie przy piecu kaflowym na środku pola, bez niczego dookoła.
Nie będziesz miał tam nawet gazu, kanalizy i pewnie internetu z kabla.

No chyba,
nie śmiej się z niego on kiedyś na pewno skończy te schody


@fizzly: masz na myśli te schody z których ukończenia film wrzuciłem rok temu czy jakieś inne schody o których nie wiem?