Wpis z mikrobloga

W przypadku bezkluczykowego systemu ruszania w aucie - można zakodować kluczyki tak aby mialy inny sygnał niż obecnie?

Zgubił mi się jeden kluczyk do auta (mam drugi), zastanawiam się, czy kupić używany kluczyk i pójść do majstra zakodować go, tylko pytanie czy da radę zrobić tak, żeby te kodowanie było inne, tak aby ktoś kto znalazł mój kluczyk - nie mógł przy jego pomocy uruchomić auta?

#samochody #pytanie #infiniti #motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@jotodupca: Rozumiem, czyli to działa zazwyczaj tak, że w komputerze (w samochodzie), widnieją podłączone kluczyki i można zdekodować je i zakodować kolejny? Ogólnie chcę to zrobić bez wiedzy ubezpieczyciela, bo mam AC, które w przypadku kradzieży (i braku posiadania kluczyka) nie będzie respektowane. Pytanie więc, czy w przypadku gdybym zdekodował kluczyk (zgubiony) i kupił używany (taki sam wyglądowo), to czy oni mogliby się jakoś skapnąć - że w przeszłości zgubiłem
  • Odpowiedz
@Yakooo: jak dorabiałem kluczyk, to w laptopie u speca zdaje mi się, że widziałem listę przypisanych kluczyków, a co ciekawe, w pewnym momencie przestał działać nawet mój oryginalny kluczyk na chwilę :D
  • Odpowiedz
@Yakooo poszukaj jakiś speców w okolicy co się tym zajmują to ci wszystko wyjaśnią. Przeważnie nie ma z tym problemu by wylogować stary i zalogować nowy.
  • Odpowiedz