Wpis z mikrobloga

@pedros92: chłopie, ja przecież się zgadzam, DŁUGOŚĆ URLOPU OJCOWSKIEGO JEST ZAWSZE TAKA SAMA - 2 TYGODNIE. NA DZIECKO, NIE NA PORÓD. z mojej strony koniec tematu, chciałem pomóc, nie chcesz iść na drugi urlop - nie idź, ale nie wprowadzaj nikogo w błąd.
  • 0
@inrzynier: Ale przeczytałeś, że pytanie dotyczyło własnie ciąży mnogiej?

W swoim piśmie wnioskodawca wskazuje, że przepis ten nie precyzuje wprost, jaki wymiar urlopu ojcowskiego przysługuje ojcu, któremu urodziły się, jak w tym przypadku, bliźnięta. Tłumaczy, że literalne brzmienie tego przepisu mówi o dziecku (liczba pojedyncza) co sugeruje, że w jego przypadku, wychowując jednocześnie dwójkę dzieci, urlop ten powinien być podwojony stosownie do ilości dzieci.

W związku z powyższym, zwracam się do
via Wykop
  • 0
@Ejber_z_Fyrtla: przysługuje ci 14 dni na opiekę nad żoną po porodzie + urlop ojcowski do wykorzystania do roku od narodzin (14dni ) podzielone na max dwa okresy po 7 dni.

+ Dodatkowy 9 tygodniowy urlop tylko dla ojca płatny 70% do wykorzystana do ukończenia przez dziecko 6 roku życia możliwość podzielenia na mniejsze części chyba dwutygodniowe.
  • 0
@Ejber_z_Fyrtla: łopaaanie, przy bliźniakach to już nie pośpisz. Ale potem będzie zabawnie :)
Bliźniaki mojej siostry mając jakieś 10 lat zaczęły narzekać: "mamo, bo Kasia ma brata, Krzysiek ma siostrzyczkę - a my nie mamy nikogo!" xD
Panie pierwsze pół roku to był dramat, zwłaszcza pierwsze 2tyg po powrocie do domu było spania max 3 godz na dobę. Jak się rozszerzyło dietę skończyły się kolki i podobne problemy, zaczęło się ząbkowanie i tak się ciągnie od 1.5 roku. Jednak im większe tym łatwiej - przyzwyczaisz się do nowej rutyny.
  • 0
@pedros92: człowieku, z punktu widzenia prawnego - przynosisz do twojej fabryki drugi akt urodzenia i wniosek o urlop i tyle. pracodawca nie może go odmówić, bo nie ma podstawy prawnej. nie ma znaczenia, kiedy się dzieci urodziły. co z tego, że w ten sam dzień? a nie 10 miesięcy później drugie? nic. urlop się należy.