Wpis z mikrobloga

@pedros92: chłopie, ja przecież się zgadzam, DŁUGOŚĆ URLOPU OJCOWSKIEGO JEST ZAWSZE TAKA SAMA - 2 TYGODNIE. NA DZIECKO, NIE NA PORÓD. z mojej strony koniec tematu, chciałem pomóc, nie chcesz iść na drugi urlop - nie idź, ale nie wprowadzaj nikogo w błąd.
  • Odpowiedz
@inrzynier: Ale przeczytałeś, że pytanie dotyczyło własnie ciąży mnogiej?

W swoim piśmie wnioskodawca wskazuje, że przepis ten nie precyzuje wprost, jaki wymiar urlopu ojcowskiego przysługuje ojcu, któremu urodziły się, jak w tym przypadku, bliźnięta. Tłumaczy, że literalne brzmienie tego przepisu mówi o dziecku (liczba pojedyncza) co sugeruje, że w jego przypadku, wychowując jednocześnie dwójkę dzieci, urlop ten powinien być podwojony stosownie do ilości dzieci.

W związku z powyższym, zwracam się do
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: przysługuje ci 14 dni na opiekę nad żoną po porodzie + urlop ojcowski do wykorzystania do roku od narodzin (14dni ) podzielone na max dwa okresy po 7 dni.

+ Dodatkowy 9 tygodniowy urlop tylko dla ojca płatny 70% do wykorzystana do ukończenia przez dziecko 6 roku życia możliwość podzielenia na mniejsze części chyba dwutygodniowe.
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: łopaaanie, przy bliźniakach to już nie pośpisz. Ale potem będzie zabawnie :)
Bliźniaki mojej siostry mając jakieś 10 lat zaczęły narzekać: "mamo, bo Kasia ma brata, Krzysiek ma siostrzyczkę - a my nie mamy nikogo!" xD
  • Odpowiedz
Panie pierwsze pół roku to był dramat, zwłaszcza pierwsze 2tyg po powrocie do domu było spania max 3 godz na dobę. Jak się rozszerzyło dietę skończyły się kolki i podobne problemy, zaczęło się ząbkowanie i tak się ciągnie od 1.5 roku. Jednak im większe tym łatwiej - przyzwyczaisz się do nowej rutyny.
  • Odpowiedz
@pedros92: człowieku, z punktu widzenia prawnego - przynosisz do twojej fabryki drugi akt urodzenia i wniosek o urlop i tyle. pracodawca nie może go odmówić, bo nie ma podstawy prawnej. nie ma znaczenia, kiedy się dzieci urodziły. co z tego, że w ten sam dzień? a nie 10 miesięcy później drugie? nic. urlop się należy.
  • Odpowiedz
@inrzynier: Akurat ja złożyłem wniosek o urlop ojcowski z oboma aktami, bo nie wiedziałem, że jest taka luka. No i też pracodawca pracodawcą, mogą nie mieć prawa, ale ci nie uznają i musisz potem dochodzić sądownie swoich praw. Krwiodawstwa też firma ci nie może odmówić, a ile firm problemy robi, kiedyś mi uwalili 200zł premii uznaniowej za krwiodawstwo, bo oddałem krew na majówce w zakopanem.
  • Odpowiedz
Akurat ja złożyłem wniosek o urlop ojcowski z oboma aktami


@pedros92: a oni do akt wpisali jeden, bo tyle się wpisuje. ja jestem za całkowitym wykorzystaniem takich spraw na korzyść pracownika, stąd mój wywód. rozumiem, że są różni pracodawcy, chciałem pomóc, to wszystko :)
  • Odpowiedz