Wpis z mikrobloga

Nie jestem za Pisem i nie interesuję się za bardzo polityką, ale coś mi się zdaje że przedstawiciele byłej władzy dają się rozgrywać jak dzieci a prezes klubu stworzył jedną z najgłupszych dyktatur na świecie.
Yaro strateg 5D i 5G a na każdym kroku wychodzi na oszołoma, dyktatorka i demenciarza.
Pis nie ma jaj by przyznać się do porażki i beczą na każdym kroku.
Nowe TVP technicznie słabo ale merytorycznie o kilka poziomów wyżej niż TVPIS – generalnie PIS walczy o swoje papu, dla nich media (w zasadzie cały pentagram władzy) mają być albo ich albo niczyi. Na TVP dajemy kredyt zaufania z powodu warunków, atmosfery, czasu, itd. To musi się rozwinąć. TVPIS pomimo rządowej kroplówki wyglądało biednie – kasa szła w przelew, dziwki i koks i na paskowego. PIS chce zorganizować marsz milionerów ale widać że sami wywalone na ich telewizje i broni ich głównie beton albo działacze. Nowe TVP nie może się w pełni rozwinąć a PIS płacze bo zabrano im zabawki. Nowe TVP ma ograniczone możliwości przez co te programy są ok ale za nudne i nie mają rozpisanej ramówki. Powinni podkręcić volume i paski ponieważ emeryci są głusi i ślepi (przypadek z rodziny) i dla nich te paski są ważniejsze niż słowotok. Koniecznie powinni wstawić tam zegarek z aktualną godziną. Obecnie jest też taki problem że nie ma panoramy, telekspresu, studia TVP i generalnie ramówki no ale dajemy kredyt zaufania.

Mam nadzieję że planem Tuska jest nie to co mówią lewaki czyli zdelegalizować PIS żeby później męczyć się z innymi tworami pisowskimi a zwyczajnie ich zneutralizować (powyłapywać największych przestępców i regularnie podcinać radykałów żeby nie wyrosło z tego kolejne PZPR) pójść w kierunku ewolucji a nie rewolucji i nie czekać na cud ponieważ im dłużej PIS walczy o swoją propagandę tym gorzej. Tusk może ich jednak podkręcać by wychodzili na świnie oderwane od korytka. Pis trzeba rozliczać aby państwo odzyskało wiarygodność kropka
Giertych, Giertych….. myślę że Giertych, Sikorski, Gowin, Kamiński, Marcinkiewicz i wielu znanych nam ‘’kolegów rudego’’ nie przeszło rewolucji poglądów a obraziło się na Karakana. Giertych pewnie w środku jest dalej tym samym Giertychem tylko mniej wylewnym i radykalnym; wie że jako narodowiec wyżej dupy nie podskoczy a może tylko tracić. Wiele z tego wyjdzie podczas głosować nad sprawami etycznymi (geje, skrobanka, kościół). Myślę że dalej ma w sobie coś z narodowca ale walczy o zemstę. Giertych ma wiele powodów by zemścić się na Karakanie, Mlaskaczu (słyszę mlask Kamińskiego), Zerze i tym Wąsiku co odpalił granatnik. Wszystko sprowadza się do tego że PIS (głównie Karakan) ma tendencje do wykańczania koalicjantów – największy debilizm Karakana. Do stabilnego rządzenia potrzebujesz koalicjanta czyli partnera do negocjowania (tak się robi politykę, dlatego cieszę się że PO nie rządzi samo a różnymi ugrupowaniami). PIS jednak za każdym razem zamiast pieścić koalicjanta, próbował inwigilować, przekupić, zastraszyć i zniszczyć. W latach 2005 PIS połączył się z LPR (taki ówczesny odpowiednik Konfederacji z naciskiem na RN) i Samoobroną (taki ówczesny odpowiednik Agrouni i Kukiz 15) z tym że tamtejszy PIS chciał uchodzić za partię elitarną; nie dawali socjalu i nie mieli takiego ‘’brania’’. Za dzieciaka w tamtym okresie pamiętam że byłem za zimnym Lechem bo wszyscy byli za Tuskiem (przekorność) a potem wszedł Giertych i robił za Czarnka tamtych czasów. Dość mówiło się o aferach, podsłuchach, Giertychu, Leperze i bliźniakach… memów było co nie miara. Karakan miał trudnych koalicjantów lecz zamiast z nimi dyskutować, chciał ich wydymać. Chcieli zniszczyć Lepera poprzez wrobienie go w seksaferę i aferę korupcyjną (tak ci dwaj dżentelmeni) ale ktoś Lepera uprzedził i koalicja się rozleciała. Potem doszło do wyborów i obie partie wyleciały poza sejm a PIS musiał oddać władzę na 8 lat i w zasadzie w powrocie do władzy pomógł im mit smoleński, arogancja PO z lat 2014-2016, podniesienie wieku emerytalnego bez konsultacji ze społeczeństwem, 2zł waloryzacji i 500zł. PO w końcowym okresie zaczęło uchodzić za partię nowobogackich, słoików, ludzi elit które nie rozumiały emerytów, wieśniaków, roboli. Wtedy przyszedł PIS na białym koniu i zaoferował socjal…..
Pisowcy zawsze dążyli do ekspansji niczym Mongołowie i ugrofinowie, zawsze chodziło im o poszerzanie wpływów i wykańczanie koalicjantów. Wykończyli LPR, wykończyli Samoobronę, wykończyli ś.p. Lepera a później zrzucali winę na PO czy na Ruskich, wykończyli Gowina może nie tak jak Leppera ale było bardzo blisko z tym że…. szkoda gadać. Z miętki Gowinem było tak że chłopa zaszczuli i zniszczyli politycznie za niesubordynację i przeżywał załamanie. Każdy kto próbował wchodzić w relacje z Pisem, kończy na śmietniku historii albo w trumnie.
Konfederacja skończyłaby równie marnie gdyby poszła na współpracę z PISEM, bo PIS nie jest partią ugodową. Pis jest partią jednomyślną i autorytarną no komunistyczną – wszyscy muszą się podporządkować jednemu gnomowi a koalicjanci muszą złożyć hołd lenny a jak nie to won. Wyrządzili dużo zła i doprowadzali do załamań nerwowych, samobójstwa czy zabójstwa. Pakt z Pisem to pakt z diabłem. Co z tego że masz trochę więcej kasy i władzy jeśli wystarczy akt niesubordynacji aby stać się obiektem hejtu, wyzwisk, inwigilacji no po prostu celem do zniszczenia. Pis nie walczy wyłącznie o to by przekupić ale o to by wytępić wszystkich i pozostawić wyłącznie miernych klakierów.
Myślę że Giertych bardziej stawia właśnie na zemstę (chce zemścić się za szpiegowanie pegasusem, nasyłanie prokuratorów, prześladowanie rodziny, polityczny niebyt, hejterkę; chce też pomścić Leppera, kasa gra tutaj rolę drugorzędną). To tylko pokazuje jak głupią i kruchą dyktaturę stworzył PIS. To nie są drugie Węgry czy Turcja a Myanmar czy Wenezuela, głupia dyktatura.
Pisowcy obecnie nie szukają nowych wyborców (w przeciwieństwie do TD czy Konfy) a betonują tych co i tak zagłosują. Przegrane wybory wymagają zmian i PIS musi zmienić swój image pod kątem nowego wyborcy choć z drugiej strony widać że ciągnie ich w kierunku twardej komunistycznej retoryki. Natomiast Konfunia, może uderzać w elektorat młodzieżowy i wolnorynkowy który jest bardziej liberalno-konserwatywny (gospodarka i wolność ważniejsza niż pierdu pierdu politłuka czy księdza)
Już za swojej pierwszej kadencji PIS pokazał zdolności do robienia chlewu - kompletna olewka i brak perspektyw (największą alternatywą i gwarancją stabilności w stosunku do Pisu było PO). Wtedy PIS nie miał argumentów w postaci socjalizmu i chciał uchodzić za partię inteligencką…. Dziś PIS poprawił swój pijar, wtedy nie miał takiej propagandy (TVP) i zaufanych klakierów a dziś wystarczyło chociaż udawać że się coś robi. Już wtedy mówiło się o podsłuchach, prześladowaniach politycznych, aferach, nieudolności, zniszczeniu Leppera i fabrykowaniu dowodów turbokatolicyzmie LPR i autorytarnyzmie (np. odcinek Kiepskich Ferdynand K.) Tylko że wtedy PIS nie miał czym przekupywać wyborców.
Oburzam się na ułaskawienie dwóch ‘’geniuszy’’ przez Dudu ponieważ jest to ułaskawianie metod działania tej partii czyli zbieranie haków na oponentów (w tym w czasie kampanii czyli w celach politycznych) jak i na swoich z koalicji.
A niech Dudowy lata po całym świecie wysyłając wszystkim listy, niech się ośmiesza dalej.... więźniowie polityczni.
Gdyby nie te tłuki to polityka w Polsce mogłaby wyglądać zupełnie inaczej - być może Giertych byłby w Pisie, Lepper by żył, Smoleńska by nie było a może PIS i tak by przegrał w 2007 roku a koalicja by się rozpadła. Nie wiem, jak dla mnie PIS to partia, która nie uczy się na błędach i nigdy się nie zmieni.
#sejm #polityka #bekazpisu #bekazkomunistow
  • 6
  • Odpowiedz
@Skorvez_957_: rządy pisu 2005-07 nie były tak tragiczne jak 2015-2023, po prostu Jaro pokazał wtedy swoje autorytarne zapędy tym jak traktował koalicjantów i chyba sama jego osobowość stała się dla ludzi odpychająca. A twarzą wyborów 2015 byli już Szydło i Maliniak. Karakan wiedział, że musi się schować.
  • Odpowiedz
coś mi się zdaje że przedstawiciele byłej władzy dają się rozgrywać jak dzieci a prezes klubu stworzył jedną z najgłupszych dyktatur na świecie.

Yaro strateg 5D i 5G a na każdym kroku wychodzi na oszołoma, dyktatorka i demenciarza


@Skorvez_957_: Nikt ich nie rozgrywa, po prostu nowy rząd stosuje wobec nich prawo. Takie coś jak PIS nie miało by racji bytu w żadnym normalnym zachodnim państwie, bo działali jak zorganizowana grupa przestępcza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Catit: W latach 2005-2007 nie zdążyli się rozbrykać i nie mieli 500+ a King Kong nie miał takich inkwizytorów jak Czarnek. Koalicjanci stawiali warunki i nie było szybkiego Internetu
  • Odpowiedz